Koepka čistý hattrick nezískal, i tak je favoritem pro US Open

Brooks Koepka

Mohl se stát prvním hráčem od roku 1926, který třikrát po sobě vyhrál PGA Championship. A i přes dlouho špatné výsledky v této sezoně měl Brooks Koepka ještě před finálovým kolem v minulém týdnu na hřišti TPC Harding Park šanci. Neděle ale patřila tentokrát jiným.

Ještě před dvěma týdny byl Koepka v pozici, která mu nezaručovala ani postup do blížícího se play-off FedEx Cupu. V jeho pořadí byl až na 155. pozici, pak si ale připsal dělené druhé místo na akci WGC v Memphisu a znovunalezenou formu ukazoval také v San Francisku.

Od prvního kola se držel na špici a před tím finálovým ztrácel na vedoucího Dustina Johnsona jen dvě rány.

Šanci na zisk svého už pátého major titulu ale nevyužil.

Hned na druhé jamce zahrál bogey, na úvodní devítku potřeboval 39 ran a své první birdie zahrál až na 12. Výsledné skóre 74 (+4) bylo druhým nejhorším během celého dne a znamenalo propad na dělenou 29. příčku.

"Být v polovině kola čtyři rány nad par pro mě bylo zklamáním. Víte, že abyste měli šanci na druhé devítce, musíte být minimálně jednu ránu pod parem," přiznal Koepka, že už během finálového kola věděl, že je zle. "Bylo to po dlouhé době mé první špatné kolo na majoru," dodal.

Jeho zklamání se dá pochopit. Vždyť to bylo teprve podruhé v kariéře, během které už odehrál 18 turnajů velké čtyřky, kdy neskončil mezi nejlepší pětadvacítkou. Na vítězného Collina Moriakawu ztratil deset ran.

Třetí vítězství na PGA Championship v řadě tak slavit nemohl. "Nemělo se tak stát. Když se podíváte do historie, (vyhrát) už dvakrát v řadě není moc reálné. Je to v pohodě. Do konce sezony nás čekají ještě dva majory a uvidíme, co se stane tam," uzavřel už smířený Koepka.

I tak zůstává jedním ze dvou hlavních favoritů na vítězství na zářijovém US Open, bookmakeři mu připisují s Brysonem DeChambeau kurz 12:1. Až za nimi jsou Justin Thomas, Jon Rahm, Rory McIlroy a Dustin Johnson (všichni 16:1) nebo šampion PGA Champinship Collin Morikawa (20:1).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení