Morikawa má svůj první major, vyhrál PGA Championship

Colin Morikawa

Světový golf má definitivně novou hvězdu. Collin Morikawa svou výjimečnost dokazuje od loňského přestupu k profesionálům a nyní ji pouze potvrdil na 102. PGA Championship. Na hřišti TPC Harding Park prožil báječný víkend a zvítězil se skóre -13 o dvě rány.

Třiadvacetiletý Morikawa má na svém kontě už tři tituly na PGA Tour, na které potřeboval jen 27 startů. PGA Championship vyhrál jako teprve čtvrtý hráč v historii práv ve svých 23 letech, když před ním se to podařilo pouze Jacku Nicklausovi, Tigeru Woodsovi a Rorymu McIlroyovi.

Aby toho nebylo málo, v San Francisku prožil čistě výsledkově nejlepší víkend, jaký kdy šampion jakéhokoliv turnaje velké čtyřky. Na dvě kola potřeboval jen 129 ran, což je nejméně v golfové historii.

O svém vítězství rozhodl v samém závěru. Nejprve se berdíkem na 14 odpoutal od silné skupinky hráčů na děleném prvním místě, když v tu chvíli bylo na skóre -10 hned sedm golfistů.

Rozhodující krok ale učinil o dvě jamky později, kde předvedl možná nejlepší golfovou ránu tohoto roku. Na drivovatelném čtyřparu se fantasticky přiblížil na dva a půl metru...

...a "snadným" puttem do eaglu nepohrdl.

"Doufal jsem ve velmi dobrý odraz a ten jsem dostal. Pak jsem trefil dobrý putt a teď tady stojíme," usmál se Morikawa, když novinářům popisoval svou zatím životní ránu.

V samotném závěru už si nepřidělal žádné potíže, možná i díky absenci fanoušků. V jeho mladém věku neumocňovali sílu okamžiku a možnost rozklepání kolen či holí. Dva pary a bylo hotovo.

Za vítězství si Morikawa připsal zatím nejtučnější šek v kariéře - 1,98 milionu dolarů (přes 44 milionů korun) a stal se golfově nesmrtelným. A to vše s vědomím, že v jeho případě je to vše stále pouze začátek...

Druhé místo obsadili se ztrátou dvou ran Paul Casey a Dustin Johnson, o další ránu zpět se umístili mimo jiné Jason Day nebo Bryson DeChambeau. Obhájce titulu a vítěz posledních dvou šampionátů zámořské PGA Brooks Koepka finále pokazil (+4) a se skóre -3 skončil na dělené 29. příčce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení