Fowler podcenil tap in a nedal cut o ránu. Vede Číňan Li

Rickie Fowler

Občas se něco takového stane i těm nejlepším hráčům na světě. Aby kvůli podobné chybě ale neprošli cutem na majoru? Rickie Fowler na letošním PGA Championship podcenil doklepnutí míčku do jamky z 15 centimetrů a na turnaji skončil. Před víkendem vede Haotong Li.

Fowler se po nepovedeném prvním kole za plus tři v pátek na hřišti TPC Harding Park v San Francisku zachraňoval a zdálo se, že se mu to podaří. Díky čtyřem birdie (10, 11, 17, 1) byl čtyři jamky před koncem na průběžném skóre -1 a měl dvě rány náskok na hranici cutu.

Jenže pak přišla čtyřparová šestka a problémy, které měly vyvrcholit ztrátou rány v podobě bogey. Jenže z toho byl dabláč. Fowler totiž z 15 centimetrů jen ledabyle ťuknul do míčku, který se skoro nepohnul.

"Netrefil jsem to dostatečně silně," usmál se po dohrání populární Američan na novináře, který měl i přes blížící se konec v turnaji stále dobrou náladu. "Připomněl mi to, že nikdy nemáte nic jisté," dodal.

Samotné double bogey by ho ještě z turnaje nevyřadilo, nenechal si však kvůli němu prostor pro další chybu. A ta přišla na osmičce, s celkovým skóre +2 tak v turnaji skončil, hranice cutu se odpoledne zastavila na +1.

Většina dalších hvězd v úvodním letošním majoru pokračuje. Končí jen Sergio Garcia, a také Zach Johnson s Martinem Kaymerem, kteří po prvním kole dělili třetí místo! V pátek ale zahráli za 76, respektive 82 ran...

Ve vedení je po 36 odehraných jamkách Číňan Haotong Li, který má se skóre -8 dvě rány náskok na šestici Tommy Fleetwood, Jason Day, Brooks Koepka, Daniel Berger, Justin Rose a Mike Lorenzo Vera.

Tiger Woods je po kolech za 68 a 72 ran v paru na děleném 44. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení