DeChambeau zlomil driver, na PGA se v úvodu připomněly spící hvězdy

Bryson DeChambeau

Byla to jen otázka času. Kdy povolí driver Brysona DeChamebaua. Stalo se tak v prvním kole letošního PGA Championship, po kterém je americký bomber se skóre -2 na děleném 20. místě. V čele pořadí jsou pak po čtvrtku hráči, kteří se připomněli po delší době.

Nemáme přitom na mysli Brendona Todda, který už letos dvakrát vyhrál a o titul bojoval i v minulém týdnu v Memphisu. Jason Day, který s ním dělí vedení (oba -5), už ale slávu z doby minulé nějaký ten pátek vyhlíží.

Vždyť poslední z jeho 12 titulů na PGA Tour přišel v roce 2018 a vypadl z TOP 50 světového žebříčku. Čím sám sebe nakopnul? Podíval se do zrcadla a přehrál pár pět let starých videí z doby, kdy byl na vrcholu slávy.

"Už jsem měl dost omlouvání sebe sama, což je v naší hře velmi snadné, protože je psychicky náročná. Často začnete obviňovat vše kolem kromě sebe. Někdy už si ale musíte natáhnout kalhoty a jít dál," přiznal Day.

Není to ale pouze Day, kdo v prvním kole na hřišti Harding Park zazářil.

Na děleném třetím místě jsou mimo jiné Martin Kaymer, Zach Johnson nebo už dlouho nevýrazný Justin Rose. A také Brooks Koepka, který na poslední chvíli zachraňuje špatnou sezonu.

Po prvním kole v San Francisku tak může pomýšlet na svůj třetí triumf na PGA Championship v řadě, což dokázal naposledy v roce 1926 Walter Hagen, který navíc přidal o rok později ještě titul čtvrtý.

Svůj první vyhraný major by si pak rád v tomto týdnu připsal DeChambeau, který stejně jako Tiger Woods ztrácí na lídry jen tři rány.

Opět využívá svou neskutečnou sílu, kterou před sezonou i během koronavirové pauzy nabral v posilovně. Jeho dělové odpaly na úvodních jamkách ale byly už příliš na jeho driver, který na sedmičce nevydržel.

"Míček nezareagoval správně. Trefil jsem ho doprava, cítil jsem, že jsem zahrál draw, ale míček se choval bláznivě. Řekl jsem si, že to není normální. Ohnul jsem se pak pro týčko, opřel se o něj a bylo to," popsal DeChambeau okamžik, kdy se mu oddělila hlava hole od shaftu.

Naštěstí si hůl mohl okamžitě vyměnit a hned na devítce napálil svůj drive na 299 metrů, díky čemuž zahrál své třetí birdie dne.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení