Thomas si v Memphisu došel pro titul a usedl na golfový trůn

Justin Thomas

Jen 2 týdny strávil na golfovém trůnu Jon Rahm. V neděli, respektive po pondělním přepočítání, ho z něho sesadil Justin Thomas, který díky skvělému finálovému kolu ovládl podruhé v kariéře WGC-FedEx St. Jude Invitational. Poprvé ale na hřišti TPC Southwind.

Thomas vyhrál Invitational ze série World Golf Championships poprvé v roce 2018, tehdy byl ale ještě jeho titulárním sponzorem Bridgeston a naposledy se hrál ve Firestonu. I nové místo mu ale sedí.

Loni skončil při premiéře turnaje v Ohiu na děleném 12. místě a letos zvítězil. Jedná se o jeho třináctý triumf na PGA Tour, pouze Jack Nicklaus a Tiger Woods stihli posbírat stejný počet trofejí v mladším věku.

Thomasovi bylo v neděli 27 let, 3 měsíce a 4 dny.

"Celý den to byl těžký boj, ale hodně to pro mě znamená... To, jak jsme to dokázali, vždyť jsme na začátku dne ztráceli čtyři rány. Zatím jsem moc dobře ze zadních pozic v minulosti nehrál, mám ale pocit, že jsem se z toho poučil," přiznal už s trofejí v ruce Thomas.

Ten skutečně nikdy na zámořském okruhu nezvítězil, když do finálového kola vstupoval v tak "špatné" pozici, konkrétně z pátého místa se ztrátou čtyř ran na lídra Brendona Todda. Nakonec sám vyhrál o tři rány.

Dlouho v neděli vyselo ve vzduchu play-off, když v druhé polovině finálového kola dělilo hned pět hráčů vedení se skóre -11. Pouze Thomas ho ale stihl díky dvěma senzačním berdíkům na jamkách 15 a 16 vylepšit.

Jeho posledním soupeřem byl obhájce titulu Koepka, který se v dosavadním průběhu sezony trápil. Berdíkem na sedmnáctce se však dotáhl na jedinou ránu a cítil šanci. Po trefené vodě na osmnáctce zmizela.

To nejlepší z finálového kola Justina Thomase

Koepka zahrál bogey a seřadil se s Philem Mickelsonem, Danielem Bergerem a Tomem Lewisem na děleném druhém místě (všichni -10).

Thomas mohl začít slavit nejen další velké vítězství, ale i návrat na post světové jedničky, na kterém byl už čtyři týdny v roce 2018. Nyní by chtěl v pozici nejlepšího hráče světa strávit delší časový úsek.

"Cítím, že jsem lepší, komplexnější hráč, než jsem byl. Vyhrál jsem o tři rány, i když jsem hrál celý týden velmi špatně s wedgemi. Netrefoval jsem to moc blízko, ale dobře jsem si svou hru utřídil. Na tom musím stavět v přípravě na PGA Championship," dodal Thomas.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení