Vyšlo to! Klára Spilková prošla cutem na LPGA přesně na ránu

Klára Spilková

Byly to velké nervy, ale s dobrým koncem. Klára Spilková si připsala při restartu LPGA po koronavirové pauze druhý cut v sezoně. Ten si na Drive On Championship zajistila až berdíkem v samém závěru druhého kola, které výrazně ovlivnil silný déšť a těžké podmínky. Po jeho skončení je se skóre +6 dělená šedesátá.

Spilková byla přesně nad hranicí cutu v Ohiu už po prvním kole za 75 ran (+3) a ve stejných vodách se pohybovala během celého kola druhého.

Do toho vstoupila na desítce, na které hned ztratila ránu, a o další přišla v závěru své úvodní devítky po bogey na osmnáctce. Také do druhé poloviny kola vstoupila ztrátou rány na jedničce, tu si ale vzala hned zpět svým prvním berdíkem dne na pětiparové dvojce.

V tu chvíli byla s ohledem na postup do nedělního finálového kola v pohodě, jenže dvě bogey za sebou na jamkách 6 a 7 ji z ničeho nic posunuly na průběžné skóre +7, které by ji dál nepustilo.

Nejlepší česká golfistka ale naštěstí v kritické situaci zahrála na dalším pětiparu osmičky své druhé birdie dne a vrátila se mezi postupující do finále. Parem na závěr si své místo mezi nimi potvrdila.

Stejně jako Spilková je na tom před nedělním vyvrcholením turnaje Nelly Korda, její starší sestra Jessica je se skóre +4 o sedmnáct příček výše (T43). Ve vedení akce v Toledu je s mínus pěti trojice hráček - Celine Boutier, Jodi Ewart Shadoff a Danielle Kang. Pod parem je jen 12 golfistek.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení