Spilková má za sebou první kolo po restartu, zabojuje o cut

Klára Spilková

Poprvé od poloviny února se v pátek představila Klára Spilková v soutěžním kole. Nejlepší česká golfistka nechybí u restartu LPGA po koronavirové pauze a po prvním kole Drive On Championship v Ohiu jí patří se skóre +3 dělené 69. místo. V sobotu tak zabojuje o cut.

Jeho hranice je po úvodní rundě právě na plus třech. Na hráčky čekaly v Iverness Clubu těžké podmínky, když pod par se dostalo jen osmnáct z nich. Ve vedení je bezchybná Danielle Kang, která zahrála za 66 ran (-6).

Spilková si připsala nakonec o devět ran horší výsledek, ještě po úvodní devítce ale byla v paru, když na bogey na šestce zareagovala berdíkem na devítce. V druhé polovině kola už ale pouze rány ztrácela.

Nejprve jednu na desítce, a pak hned dvě na čtrnáctce. Do klubovny tak přinesla výsledek 75 ran (+3) a v sobotu ji tak čeká boj o postup do finálového kola. To si přitom nezahrála na posledních dvou turnajích.

Předtím si však na úvod sezony připsala své nejlepší umístění na LPGA v kariéře, když na lednovém Gainbridge LPGA at Boca Rio obsadila dělenou osmou příčku. V Toledu nyní hraje svůj čtvrtý turnaj sezony.

Mezi její soupeřky v boji o cut budou patřit také sestry Kordovy. Starší Jessica je na tom po prvním kole stejně jako Spilková, mladší Nelly dokonce ještě o ránu hůře (+4, T80). A to i přesto, že do turnaje vstoupila skvěle dvěma birdie na úvodních třech jamkách.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení