COVIDu se bojí také John Daly, odhlásil se z PGA Championship

John Daly

Seznam hráčů, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodli nestartovat na letošním PGA Championship, který se hraje v tomto týdnu na hřišti TPC Harding Park, neustále roste. Naposledy do něho přibyl John Daly, který vyjádřil obavy odcestovat v tuto chvíli do Kalifornie.

Daly vyhrál PGA Championship v roce 1991 a má tak na jednom ze čtyř majorů právo doživotně startovat. V tomto roce ale bude poprvé od roku 2013 chybět. Důvod? Obavy s koronaviru COVID-19. 

"Lidé se mě ptají, proč jsem se odhlásil z PGA Championship. Kalifornie je na prvním místě v případech i úmrtích, měl jsem operaci kolene, jsem diabetik a necítím se tak na to letět," vzkázal Daly na Twitteru.

Letošního úvodního majoru se tak nezúčastní: "Být blízko sice malému množství diváků a vystavovat se tak riziku mi za to nestojí."

Daly není prvním hráčem, který se z letošního PGA Championship organizátorům omluvil. Už před ním se odhlásilo 13 golfistů, ze stejného důvodu to pak byli Pádraig Harrington, Lee Westwood a Eddie Pepperell.

Hrát nebudou mimo jiné ani v minulém týdnu pozitivně testovaný Branden Grace, Francesco Molinari, který důvod neuvedl, nebo pro zranění Vijay Singh, J.B. Holmes, Charles Howell III. nebo Thomas Pieters.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení