Bareš je po 1. kole PGT v Polsku čtvrtý, v TOP 10 je i Pospíšil

Jakub Bareš

Za účasti devíti českých golfistů došlo ve středu 29. července k restartu letošní Pro Golf Tour. Do turnaje Gradi Polish Open přitom vstoupil senzačně Jakub Bareš, který především díky drtivému finiši dělí po prvním kole se skóre -7 čtvrtou pozici.

V Barešově případě to přitom na nějaké zázračné kolo dlouho nevypadalo. Po prvních dvou birdie (1, 4) přišel dabláč na šestce, a i když se český profesionál rozloučil s úvodní devítkou dalšími dvěma berdíky (8, 9), byl ještě pět jamek před koncem dvě rány pod parem.

Pak se mu ale doslova splašila kladiva. Hráč Albatrossu zahrál birdie na všech pěti posledních jamkách, když coby člen úvodního jen dvoučlenného flightu využil ještě neporušeného hřiště.

V době dohrání samozřejmě vedl, v průběhu dne se však před něho přeci jen čtyři hráči dostali. Kromě vedoucího dua Dominik Pietzsch, Jeremy Freiburghaus (oba -10), se to povedlo ještě třetímu Francouzi Julienu Brunovi (-9), který žije v Praze a také trénuje na Albatrossu.

Povedený vstup do turnaje prožil také nedávný český šampion ve hře na rány Michal Pospíšil, který je s mínus pěti dělený osmý. Pod par se ve středu z Čechů dostali v Gradi Golf Clubu ještě Ondřej Lieser (-3, T17), Aleš Kořínek (-2, T19) a Stanislav Matuš (-1, T30).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení