Thompson si počkal a dočkal se. Na PGA Tour vyhrál po 2702 dnech

Michael Thompson

Když získal Michael Thompson v roce 2013 na Honda Classic své první vítězství na PGA Tour, věřil, že ho čekají lepší léta, než která nakonec přišla. On se s nimi, i díky své ženě, ale dokázal poprat a nyní po více jak sedmi letech slaví na 3M Open svůj druhý titul na PGA Tour.

Thompson strávil uplynulé sezony bojem o udržení karty. Během pěti let po svém prvním triumfu neskončil v pořadí FedEx Cupu na lepším než 117. místě, když ve čtyřech případech to dokonce nebylo ani v TOP 125.

Až loni se začalo "blýskat" na lepší časy. I díky čtyřem umístěním v elitní desítce, čímž v součtu vyrovnal svá TOP 10 z předešlých pěti let, si nakonec došel pro 89. místo v sezoně. A letos to bude ještě lepší!

Rodák z arizonského Tusconu se vítězstvím na hřišti TPC Twin Cities posunul ze 151. místa v pořadí FedEx Cupu na 39. a může doufat vůbec poprvé v kariéře v účast na finále celé série v Atlantě.

"Je to tak dlouho... Opravdu nevím, co říci. Je to tak vzrušující," hledal Thompson slova v emotivním rozhovoru po svém triumfu, který přišel 2702 dní po jeho prvním vítězství na okruhu na Honda Classic. 

Během těch dlouhých sedmi let, kdy se mu výsledkově nedařilo, byla jeho největší oporou manželka Rachel. Fyzioterapeutka, která však po večerech musela "spravovat" spíše duši svého manžela.

"Ví, jak moc jsem dřel. Každé ráno chodím brzy do tělocvičny, toho času, co jsem strávil se svým koučem švihu Justinem Parsonem, tréninkem... A daleko od svých dětí. Na tomhle všem jsme společně pracovali a je skvělé, že to nyní mohu se všemi oslavit," zářil štěstím Thompson.

Ten si díky vítězství zajistil svou kartu na okruhu do sezony 2022/23 a k tomu několik atraktivních startů. Kromě Masters v příštím roce se ukáže také už v tomto týdnu na WGC-FedEx St. Jude Invitational nebo už za pár týdnů na US Open. Oba turnaje se hrají na hřištích, která miluje.

V úvodu finálového kola 3M Open to přitom vypadalo, že to bude opět někdo jiný, kdo se bude radovat z vítězství.

Thompson, který dělil vedení po druhém i třetím kole, byl totiž po čtyřech jamkách jednu nad. Pak se ale chytnul dvěma berdíky (5, 6), zpět do čela pořadí ho posunulo birdie na 10 a o svém vítězství o dvě rány rozhodl dalšími dvěma berdíky v samém závěru na jamkách 16 a 18.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení