Souboj mladíků přinesl italskou odvetu. Paratore vyhrál British Masters

Renato Paratore

Ani první chyby, které na British Masters přišly v podání Renata Paratoreho až v sobotním finálovém kole, nepřipravily italského mladíka o jeho druhý titul z European Tour. V Close House Golf Clubu vyhrál o tři rány, když mu perfektně vyšla odveta za Mauricius.

Dnes 23letý Ital si svůj první titul na evropské sérii připsal už před třemi lety na Nordea Masters. Druhému byl blízko loni v prosinci začátkem této sezony, kdy na AfrAsia Bank Mauritius Open nestačil až po play-off na teprve 19letého Dána Rasmuse Højgaarda.

A právě toho nechal tentokrát za sebou on!

Paratore po třech bezchybných kolech vedl na severovýchodu Anglie o ránu, a i když si v sobotu připsal své první dvě bogey na turnaji, po kole za 69 ran vyhrál s celkovým skóre -18 o tři rány před Højgaardem.

"Jsem jednoduše velmi šťastný. Hrál jsem opravdu solidní golf. Neočekával jsem, že hned po pauze vyhraji svůj druhý turnaj," přiznal Paratore, že nevěděl, co po nečekané přestávce European Tour způsobené pandemií koronaviru COVID-19 od sebe očekávat.

Nyní se ale může upínat ke svému soukromému cíli, kterým je start na US Open. Na něm si zajistí účast deset nejlepších hráčů z šesti britských turnajů evropské série, které mají nyní za sebou první zastávku.

"Svému kedíkovi a týmu jsem to řekl jasně. Cílem je jet na US Open," prozradil Paratore, že by si rád v září zahrál ve Winged Foot Golf Clubu.

Po svém druhém vítězství na okruhu, které přišlo už i přes jeho nízký věk v jeho 159. startu, si mohl při odchodu z posledního greenu užívat "vítězné brány" od svých spoluhráčů. A došlo i na videohovor s mámou.

"Bylo to báječné. Od svých kamarádů tady na okruhu jsem to ani nečekal, podobné okamžiky ale miluji. A vidět se pak s mojí mámou, to bylo další velké překvapení. Jsem šťastný," dodal Paratore.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení