DJ opět v problémech. Poslední tři kola zahrál za +23, odstoupil

Dustin Johnson

Když koncem června Dustin Johnson tak trochu z ničeho nic vyhrál Travelers Championship, zdálo se, že bývalá světová jednička opět zamířila správným směrem. Místo toho ale má DJ od té doby na svém kontě kola za 80, 80 a 78 ran a z 3M Open po tom posledním odstoupil.

Americký ranař se po svém dlouho očekávaném vítězství v minulém týdnu v Muirfield Village neskutečně trápil. Skóre +16 je jeho nejhorším po 36 jamkách v kariéře, když hůře zahrál na Memorialu jen jeden hráč.

O moc lépe přitom nevstoupil ani do další akce PGA Tour na hřišti TPC Twin Cities, když na první kolo potřeboval o sedm ran více, než udává par místní osmnáctky. Po dohrání se navíc rozhodl z turnaje odstoupit.

Jeho manažer informoval zámořské novináře o tom, že Johnsona během kola trápila výrazná ztuhlost zad, která ovlivňovala jeho rychlost a kontrolu vzdálenosti. Po krátkém odpočinku ale zatím má v plánu hrát následující dva týdny WGC-FedEx St. Jude Invitational a PGA Championship.

Sám DJ však bezprostředně po dohrání mluvil spíše o tom, co mu nešlo herně: "Mám pocit, že jsem drivoval dobře, ale hra železy... Na prvních šesti nebo sedmi jamkách jsem to trefil blízko, ale ve zbytku dne jsem se se železy trochu trápil. Jako v minulém týdnu, dělal jsem si to těžší."

Do turnaje přitom nevstoupil špatně. Startoval na desítce a po šesti jamkách byl jednu ránu pod par. Pak ale zahrál bogey na 16, double bogey na 17 a dokonce quadruple bogey na pětiparové 18, když trefil třikrát vodu při pokusu dosáhnout na green druhou ranou. 

Nejlépe akci v Minnesotě odstartoval Richy Werenski, který má se skóre -8 ránu náskok na Michaela Thompsona. Dalších sedm hráčů ztrácí na děleném třetím místě rány dvě, mezi nimi i Tony Finau nebo Matt Wolff.

Přímý přenos druhého kola 3M Open sledujte od 20:30 na Golf Channelu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení