Woods prožil těžký týden, ale našel v něm spoustu pozitiv

Tiger Woods

Na turnaji PGA Tour se Tiger Woods objevil po dlouhých pěti měsících a bylo tak trochu bláhové si myslet, že by mohl hned hrát o vítězství. A to i přesto, že se v minulém týdnu hrálo v jeho oblíbeném Muirfieldu, kde už pětkrát vyhrál. Jak on sám letošní Memorial hodnotil?

Po prvním kole, které bylo pro Woodse vůbec prvním v kariéře bez fanoušků, to ještě vypadalo, že by mohl hrát na špici. Ve druhém ale místo toho bojoval o cut, který uhrál až díky dvěma berdíkům v samém závěru.

"Dát cut nikdy není cíl, ale to, jak ho dnes dal, bylo skvělé. zahrát dvě birdie a hezký par na devítce, když jsme věděli, že přesně to potřebujeme, abychom zde byli také o víkendu... Fyzicky se cítil dobře. Teď pojede domu a bude pracovat na tom, co je potřeba. A to je pravděpodobně všechno," zhodnotil turnaj Woodsův kedík Joe LaCava.

O víkendu to bylo v podání Tigera výsledkově stejné, jako v předešlých dvou dnech. Po kole za 71 přišlo 76 ran v neděli. S celkovým skóre plus šest skončil patnáct ran za vítězným Jonem Rahmem.

"Bylo příjemné to opět nastartovat a zahrát si soutěžní golf. Byly to nejtěžší podmínky, v jakých jsem za dlouhou dobu hrál," přiznal Woods. "Dnes bylo hřiště ještě rychlejší. Bylo těžké skončit s míčkem blízko jamky, ale bylo příjemné opět zažívat ten pocit a užít si turnaj," dodal.

Kdy si to zopakuje, zatím neprozradil. Jediné, co je jisté, je to, že to nebude v tomto týdnu na 3M Open. Na následující WGC-FedEx St. Jude Invitational se pak může přihlásit do pátečního odpoledne. A v dalším týdnu se pak hraje očekávaný PGA Championship v San Franciscu.

Novinářům pouze přiznal, že potřebuje podobné situace co nejvíce opakovat. V tomto týdnu to bude ale maximálně doma na Floridě, kde ho podle všeho čeká spousta práce v tréninku.

"Musím zapracovat na svém puttování, trochu ho vyčistit. Necítil jsem se dobře při hraní breaků," netajil se Woods v neděli odpoledne tím, že na greenech to nebylo v jeho podání úplně ono. A co švih? "Mám z něj dobrý pocit. Byl jsem schopný trefovat dobré rány. V pátek to bylo těžší fyzicky, ale celkově byla v mém prvním týdnu po návratu spousta pozitiv."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení