Lieser si polepšil v žebříčku. A kolik v Rakousku vydělal?

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser prožil v Rakousku báječné dva týdny. Díky nim si nejen opět polepšil ve světovém žebříčku, ve kterém znovu pošilhává po elitní pětistovce, ale také v pro všechny české golfisty těžké sezoně výrazně napumpoval svůj rozpočet.

Lieser zatím všechny své body do světového žebříčku získával na Pro Golf Tour, kde se na každém turnaji rozdělují mezi hráče do čtvrtého místa. A jelikož v posledních dvou letech skončil celkem devětkrát na bedně, včetně dvou vítězství, byl v tomto směru velmi úspěšný.

V minulém týdnu ale bral poprvé body také na té nejvyšší úrovni, když skončil na děleném 13. místě na Euram Bank Open, společném turnaji European Tour a Challenge Tour v Adamstalu. Díky tomu si ve světovém pořadí polepšil z 599. místa na aktuální 535. pozici.

Zatím nejvýše byl český profesionál reprezentující zbraslavský Prague City Golf po loňském druhém místě na finálovém turnaji Pro Golf Tour, po kterém mu patřila 478. příčka. Nyní má TOP 500 opět nadohled.

Možná ještě důležitější jsou ale nyní pro Liesera prize money, které si během uplynulých dvou týdnů připsal na své konto. Nejprve bral na Austrian Open za dělené 44. místo 2033,55 eur a v sobotu za další vytvoření českého maxima na European Tour dokonce 6661,01 eur.

To je dohromady bez pár centů 8695 eur, v přepočtu přes 230 000 korun. "Je to samozřejmě příjemné. Trochu horší je, když si člověk uvědomí, že se v Rakousku daní 25 procenty. Ale beru to," zasmál se Lieser v rozhovoru, na který se můžete u nás na webu těšit v nejbližších dnech.

Když k tomu připočteme 120 000 korun za vítězství v květnovém duelu se Stanislavem Matušem na Ypsilonce, 1026,50 eur (přes 27 000 korun) z lednových turnajů Pro Golf Tour v Egyptě a 9200 korun za páté místo na Gasco LB Open, je Lieser v tomto ohledu zatím jasným českým králem pandemií koronaviru COVID-19 výrazně poznamenané sezony.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení