VIDEO: Mickelson puttoval ze 71 metrů, flopem zachránil par

Phil Mickelson

Phil Mickelson opět ukázal, jakou dokáže mít představivost. Během finálového kola Memorialu v Muirfield Village se rozhodl puttovat z fairwaye ze 71 metrů, a i když výsledek nebyl úplně podle jeho představ, se zahrání paru větší problém neměl.

Vše se událo na 13 jamce, na které se Lefty dostal po drivu do dobré pozice. On se ale rozhodl nevzít do ruky wedge, ale putter.

"Fairway před greenem tekla výrazně zprava do leva, a kdybych ten svah využil, mohl jsem míček natočit tak, že by se dostal blízko levé pinpozice," okomentoval svůj záměr Mickelson.

Ten se chtěl vyvarovat tomu, že by svou příhrou byl kratší a míček by mu sjel zpět před green nebo skončil v roughu. Tomu se ale nevyhnul ani putterem. Směr byl sice dobrý, ale putt na green nedojel.

"Nezahrál jsem to dostatečně silně, ale kdyby ano, tak si myslím, že by míček dojel dostatečně blízko jamce jen na doklepnutí. Toho bych s wedgí podle mě nebyl schopný," dodal 50letý Američan.

Finálové kolo se mu ale jinak příliš nepovedlo, když nezahrál jediné birdie a do klubovny přiněsl 78 ran (+6). Na turnaji přitom ani jednou nepokořil par hřiště a se skóre +9 skončil na děleném 54. místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení