Matuš se na European Tour drží TOP 10, cut dal i Lieser

Stanislav Matuš

Hodně divoký den prožil na Euram Bank Open český golfový profesionál Stanislav Matuš. Jeden z lídrů po prvním kole začal skvěle, ale poté přišlo trápení. Matuš se však dokázal oklepat a nakonec je v polovině společného turnaje European Tour a Challenge Tour ránu za elitní desítkou. Cutem nakonec těsně prošel i Ondřej Lieser.

Matuš byl ve středečním prvním kole bezchybný a k tomu zahrál sedm birdie. Když navíc vstoupil do druhého kola eaglem na třetí jamce, posunul se už na skóre -9 a v čele leaderboardu se osamostatnil.

Místo uklidnění ale přišly nečekané problémy. Matuš během pěti jamek poztrácel pět ran, když zahrál dabláče na čtyřce a tři bogey na jamkách 5, 7 a 8. A najednou byl blíže hranici cutu, než špici pořadí.

Ve zbytku kola naštěstí český profík už ani jednou nezaváhal, zapisoval už pouze pary a také dva berdíky, kterými se na jamkách 14 a 15 definitivně uklidnil. Bylo z toho kolo za 71 ran (+1) a celkově skóre -6.

To stačí v polovině akce v rakouském Adamstalu na dělené 17. místo, na vedoucího Nizozemce Joosta Luitena ztrácí Matuš šest ran.

Skvěle rozehraný měl turnaj také další hráč zbraslavského hřiště Prague City Golf Ondřej Lieser, který byl i díky trefenému esu po 1. kole s mínus pěti na děleném šestém místě. Ve čtvrtek si ale pohoršil o tři rány a se skóre -2 prošel cutem přesně na ránu (T58).

Je to teprve podruhé v historii European Tour, kdy prošli cutem dva čeští golfisté. Poprvé se tak stalo na D+D REAL Czech Masters 2015, kdy se do víkendu probojovali Vítek Novák a Filip Mrůzek.

V Adamstalu budou moci čeští golfoví fanoušci držet v pátek a sobotu palce také Francouzi Julienu Brunovi. Profík z Albatrossu je po dvou kolech na skvělém čtvrtém místě (-9).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení