Lieser neměl velká očekávání, v sobotu už skoro neudržel hůl

Ondřej Lieser

Má za sebou povedený turnaj, kterým nejen on restartoval v Evropě svou mezinárodní golfovou sezonu. Ondřej Lieser si v minulém týdnu poprvé vychutnával pocit, jaké to je na European Tour projít cutem, a hned v tomto týdnu dostane další šanci si ten pocit zopakovat.

Lieser si navíc připsal historicky nejlepší český výsledek na nejvyšší evropské golfové sérii. "To je trochu smutné," zhodnotil se svým typickým humorem dělené 44. místo nejlepší Čech ve světovém žebříčku.

Svůj výsledek ale rozhodně nikterak neshazoval. "Samozřejmě mám radost. A to i proto, že jsem po tak dlouhé pauze neměl velké očekávání," přiznává golfový profesionál, který za měsíc oslaví své 29. narozeniny.

Dal si tak k nim předčasný dárek na turnaji, kterým se restartovala letošní sezona European Tour a Challenge Tour. Právě na ni disponuje plnou kartou, což mu zajistilo start na Austrian Open v Diamond Country Clubu.

"První dvě kola byla velkým bojem hlavně z odpaliště, ale na greenech jsem zachránil a proměnil co se dalo. To udělalo mé skóre," okomentoval úvodních 36 jamek, po kterých byl čtyři rány pod parem a ve třetí desítce průběžného pořadí. Na úvodní dvě rundy potřeboval 24 a 25 puttů.

To byly výkony, které se mu o víkendu bohužel nepodařilo zopakovat. Nejprve v brutálním třetím kole, během kterého z nebe padaly na hřiště kýble vody, ale ani v neděli, kdy už se opět trochu vyčasilo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rád bych poděkoval všem co mi drželi palce na turnaji @europeantour a @challengetour v Rakousku  Jsem rád, že jsem si mohl zahrát a přiznám se, že jsem po tak dlouhé pauze neměl velké očekávání  Hrálo se mi dobře (až na sobotu kdy se počasí moc nepovedlo, na 18tce už jsem hůl v ruce skoro neudržel . Teď už se nemůžu dočkat dalšího turnaje European Tour na Adamstalu  který startujeme již ve středu  Díky všem za pozitivní ohlasyNejvětší díky ovšem patří rodině!  Dále bych rád poděkoval všem partnerům v čele s @golf_geum_technology @golf_geum_fans @protrenink_cz @praguecitygolf @cesky.golf @autobayer.cz @titleist @filip_sport

Příspěvek sdílený Ondra Lieser (@ondralieser),

"O víkendu se sice zlepšila moje hra v poli, až na poslední dvě jamky třetího kola, ale nic mi tam nespadlo, hlavně v neděli," litoval Lieser tří ran ztracených v závěru třetího kola i několika proputtovaných jamek.

V sobotu to byl skutečný boj s přírodou.

"Někdy jsme ze 150 metrů ani neviděli na green. Sledoval jsem maršály a čekal, kdy to přeruší, ale nic. Ke konci už jsem nebyl skoro schopný udržet hůl v ruce," prozradil Lieser.

Sobotní vydatný déšť pak nejspíše ovlivnil i jeho nedělní výkon, i když jiným způsobem: "Měl jsem sedmnáct greenů v regulaci, ale všechno jsem nechával krátké... Možná to bylo třeba i po tom sobotním velkém dešti o stopu pomalejší, protože putty nebyly špatné, ale nedojížděly."

Ještě v neděli večer se přemístil na Adamstal, kde ho netradičně už od středy čeká druhý podobný společný turnaj European Tour a Challenge Tour. Také na Euram Bank Open půjde "jen" o 500 000 eur, ze kterých si Lieser v minulém týdnu ukrojil 2033,55 eur.

"V pondělí si půjdu zatrénovat, hlavně na putting, v úterý si dám tréninkové kolo a ve středu začínáme nanovo. Uvidíme, jak na tom bude hřiště v Adamstalu, protože Diamond byl v neskutečné kondici. Opravdu klobouk dolů před tím, kolik to hřiště dokázalo hlavně v sobotu pojmout vody," vrátil se ještě jednou k těžkým podmínkám.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení