Úžasnou bitvu v Muirfieldu vyhrál v play-off Morikawa

Collin Morikawa

Jestli tohle měla být ochutnávka toho, co nás čeká v tomto týdnu na slavném Memorialu, tak to se už nemůžeme dočkat! První ze dvou akcí PGA Tour v Muirfield Village nabídla báječnou podívanou, ze které nakonec vyšel jako šampion Collin Morikawa. Justin Thomas mu však na Workday Charity Open titul tak trochu daroval.

Do finálového kola sice vstupoval s náskokem dvou ran Justin Thomas, velmi rychle ale bylo všechno jinak. Zatímco JT na prvních pěti jamkách ztratil dvě rány, Morikawa si polepšil o čtyři a Viktor Hovland o tři.

A byli to oni, kdo najednou určoval tempo hry.

Thomas se však nevzdal. Do hry o titul se vrátil čtyřmi berdíky v řadě (8-11), a když zahrál další birdie na 14 a dokonce eagle na 15, byl to on, kdo tři jamky před koncem vedl o tři jamky. Přijít však měl další zvrat.

Hovland už byl mimo hru, ale Morikawa se nevzdal. Sám zahrál birdie na sedmnáctce a čekal na chyby soupeře, které přišly. Dvě Thomasova bogey (16 a 18) poslala turnaj do rozehrávky, která začala tímto!

Dva birdie putty na úvod play-off

Rozhodnutí nepřinesla ani další návštěva osmnáctky, při které zahráli oba Američané pary, a tak se šlo na desítku. Na to rozhodla Thomasova rána z týčka, která skončila v roughu přesně za stromem.

Morikawovi následně stačil par a byl konec.

"Bylo to bláznivé," přiznal po dohrání 23letý Morikawa, pro kterého se jednalo o druhé vítězství na okruhu v pouhých 24 startech a dodal: "Bylo to neskutečné, jak se den vyvíjel. Bylo to dlouhé, dlouhých 21 jamek... Byla to dřina. Od začátku jsem věděl, že nikdo nikomu nic nedaruje."

Poražený Thomas s jeho slovy souhlasil tak napůl: "Byl to skutečně bizarní den. Bylo by to zábavné, kdyby zde byli nějací fanoušci s ohledem na vývoj nahoru dolů a některé rány."

"Je ale naprosto neakceptovatelné ztratil vedení tří ran tři jamky před koncem. Jsem překvapený a ze sebe zklamaný," nezastíral Thomas naštvání na sebe sama. "Dnes ale (Collin) zahrál velmi dobře. Nebyla to naše poslední bitva," uzavřel a měl pravdu.

Další možná přijde na řadu na stejném místě už tento týden.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení