Lieser se loučil v paru, zapsal nejlepší český výsledek historie European Tour!

Ondřej Lieser

Lépe ještě žádný český golfista v historii European Tour neskončil! Ondřej Lieser na Austrian Open zaznamenal dělené 44. místo a zapsal se do české golfové historie. Ve finálovém kole turnaje v rakouském Diamond Country Clubu zahrál v paru a stejně došel celý turnaj.

Doposud bylo nejlepším českým umístěním na European Tour dělené 48. místo Filipa Mrůzka, které zaznamenal v roce 2017 na Open de Portugal. Zajímavostí je, že i tehdy se jednalo o společný turnaj s Challenge Tour, ve kterém bylo prize money 500 000 eur.

Lieser to měl přitom v Rakousku při restartu série po koronavirové pauze rozehrané na ještě lepší výsledek. Po 2. kole za mínus čtyři se posunul už do třetí desítky, ve které se držel ještě v závěru třetího kola. Pak ale ztratil tři rány na jeho posledních dvou jamkách a propadl se do desítky páté.

A v té se nakonec s turnajem v neděli také rozloučil.

Finálová runda byla v jeho podání poklidná. Na obou devítkách vždy nejprve zahrál bogey (2, 14), aby si pokaždé vzal ztracenou ránu zpět berdíkem (7, 15). Stejně jako v prvním kole tak došel v paru.

Oproti sobotě si díky tomu polepšil o jednu příčku na dělenou 44. pozici, když došel v paru celý turnaj. Za vítězným Skotem Marcem Warrenem (-13) zaostal český profesionál o třináct ran.

V příštím týdnu si Lieser společně se Stanislavem Matušem zahrají v rakouském Adamstalu další společný turnaj European Tour a Challenge Tour pod názvem Euram Bank Open.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení