Věděl, o čem mluví! Co řekl Tiger Woods o DeChambeauovi?

DeChambeau a Woods

Tiger Woods rozumí golfu jako málokdo na světě. A tak, když už před dvěma lety mluvil o Brysonu DeChambeauovi, dokázal novou hvězdu amerického golfu neuvěřitelně odhadnout. O to více optikou posledních týdnů a měsíců, kdy začíná dominovat.

DeChambeau začal v roce 2018 poprvé naplno dokazovat, čeho je schopný. Vyhrál slavný Memorial a pak také dvě po sobě jdoucí akce play-off FedEx Cupu. Právě před jeho finále, které Woods senzačně vyhrál, se Tiger o dalším ze svých nástupců více rozhovořil.

"Poznal jsem Brysona velmi dobře. Má neuvěřitelný talent a je to neskutečný dříč," začal své detailní hodnocení o osmnáct let mladšího krajana dnes už 44letý Woods. "Našel si svou vlastní cestu, jak hrát naši hru, a je velmi efektivní v tom, co dělá. Nebojí se myslet jinak s ohledem na to, aby byl ještě lepší," dodal Tiger.

Tehdy mluvil ještě o Brysonu DeChambeauovi, kterému se přezdívalo 'věděc'. A to především s ohledem na to, jak ke své hře přistupoval, když třeba před ranami kalkuloval mimo jiné s hustotou vzduchu.

Dnes, o dva roky později, už je to spíše 'Hulk'. I když stále přistupuje ke zdokonalování svému i své hry věděcky, momentálně je to hlavně síla, co ho zajímá a co na hřšiti, především pak na odpalištích, řeší.

"Je to jedna z těch věcí, když se podíváte na největší hráče všech dob, tak že si našli svou vlastní cestu a pochopili, co potřebují udělat pro to, aby byli ještě lepší," řekl tehdy mimo jiné Woods.

Zatím je otázkou, zda se DeChambeau jednou zařadí po bok těch nejlepších golfistů všech dob, potenciál však rozhodně má.

V posledních měsících sám doslova mění pohled na samotnou podstatu hry, když díky svému silovému pojetí skončil už sedmkrát v řadě v TOP 10. A je největším favoritem všech vrcholných akcí zbytku roku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení