DeChambeau změnil sebe i celou hru. A vyhrál v Detroitu

Bryson DeChambeau

Tak dlouho bušil Bryson DeChambeau na dveře svého dalšího vítězství na PGA Tour, až je rozrazil v Detroit Golf Clubu. Dokázal tak, že se v golfu dá vyhrávat i jiným způsobem, než obecně známým čekáním na birdie s nastavením "fairway, green a dva putty".

Americký golfový Hulk samozřejmě také chce trefovat z týčka fairwaye, ale není to jeho primární cíl. Tím je dostat se z odpaliště co nejdál to jde, a pak už jen dobývat jamku pouze chipy a putty.

Občas se sice dostane do problémů, ale v globálu mu jeho strategie, kde přehrává na jamkách své soupeře klidně o 50 metrů, vychází.

Stačí se podívat na jeho aktuální bilanci. Na posledních sedmi turnajích v této sezoně skončil vždy v TOP 10! Vše podtrhnul nedělním triumfem na Rocket Mortgage Classic. "Naprosto změnil celý způsob hry," přiznává Kevin Kisner, který skončil v Detroitu třetí.

"Je to pro mě trochu emotivní, protože jsem udělal něco jinak. Změnil jsem své tělo, změnil jsem své nastavení v hlavě a byl jsem schopný dosáhnout na vítězství s úplně jiným herním golfovým stylem," připustil už s trofejí v ruce dojatý DeChambeau.

To nejlepší z finálového kola DeChambeaua

Ten začíná trochu připomínat Patricka Reeda. Ne svým golfem, ale faktem, že má stejně početný tábor fanoušků, jako odpůrců. A jejich počet možná začíná postupem času převažovat. Nejdříve je nabíral svou extrémně pomalou hrou, nyní svým občas zvláštním chováním. Jako když v sobotu vyčítal kameramanovi, že ho natáčí během negativních emocí.

Ať už ale máte Brysona DeChambeau rádi nebo ne, musíte uznat, že v posledních měsících díky své nátuře začíná dominovat světovému golfu. A není důvod si myslet, že by se na tom mělo něco změnit.

V Detroitu naprosto dominoval průměrné délce drivů a byl nejlepší ve statistice ran získaných z týčka. Jenže 26letý rodák z Kalifornie zároveň skvěle puttuje a byl nejlepší ve statistice ran získaných puttováním! Od roku 2004 byl prvním, kdo ovládl tyto dvě statistiky a vyhrál.

I přes trefenou vodu druhou ranou na pětiparové čtrnáctce, nejlehčí jamce dne, na které si připsal bogey, si došel pro nejlepší kolo dne 65 ran. S celkovým skóre -23 vyhrál o tři rány před Matthewem Wolffem. Hlavně díky třem berdíkům v závěru (16, 17, 18).

"Bryson hrál skvěle. Sedm pod par... Víte, není to tak, že bych mu to daroval. Rozhodně si to zasloužil. Oslavujme ho," řekl Wolff, který před finálovým kolem sice vedl o tři rány, ale v neděli se v úvodu trápil.

Ještě po jedenácti jamkách byl tři rány nad parem, a ani následné oživení a zahrání čtyř berdíků na šesti jamkách už nic nezměnilo. DeChambeau pálil jednu bombu za druhou a šestý titul na okruhu si ujít nenechal.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení