V Rakousku si ET zahraje také Lieser! Nebudu lhát, jsem natěšený, říká

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser nemusel být nervózní příliš dlouho ohledně toho, zda se do startovní listiny Austrian Open, společného turnaje European Tour a Challenge Tour, v příštím týdnu dostane. Už během úterý poskočil v entry listu "nad čáru" a mohl se začít připravovat na vytoužený mezinárodní restart sezony, který pro něho i Stanislava Matuše proběhne v Diamond Country Clubu.

Nejen jeho sezonu v tomto roce výrazně ovlivnila pandemie koronaviru COVID-19. Mrzet ho to muselo o to více, že poprvé v kariéře disponuje plnou kartou na Challenge Tour. Ta se mu sice přenese do příštího roku, ale i tak byl výpadek turnajů nepříjemný, nejen finančně.

Podle světového žebříčku nejlepší český profesionál na tom ale našel i pozitivní věci: "Jak už jsem několikrát říkal, je strašně krásné, že jsem mohl strávit hodně času s rodinou a užít si tak moji dceru Elizabeth."

"Vůbec jsem nečekal, že poté, co jsem si loni uhrál kartu na Challenge Tour, budu mít možnost strávit tolik času s rodinou a bylo to úžasné. Jsem pyšný táta a za čas strávený s dcerou jsem vděčný," nezastírá Lieser, že na všem zlém je něco dobré. V tomto případě extrémně dobré.

Na druhou stranu se ale soutěžního golfu nemůže dočkat. Přeci jen, je to jeho práce, kterou by rád v životě svou rodinu zajistil. To se ale dělá těžko, když za půl roku stihnete odehrát v lednu dva turnaje Pro Golf Tour a v červnu dvě nízkonákladové akce Czech PGA Tour.

Největší finanční injekcí tak pro něho byl květnový triumf v exhibičním duelu na Ypsilonce se Stanislavem Matušem, za který bral 130 000 korun.

"Poslední týdny jsem bedlivě sledoval Pro Golf Tour a Challenge Tour, abych věděl, kdy se co rozjede," přiznává Lieser, který se nakonec nejdříve dočká dokonce dvou společných turnajů Challenge Tour a European Tour. Pro Golf Tour se pak znovu rozběhne koncem července v Polsku.

"Úplně jsem nepočítal s tím, že se na ty dva turnaje Challenge Tour a European Tour dostanu. Čekal jsem, že se přihlásí více hráčů, ale když si pak člověk uvědomí, že některé země ještě neumožňují úplně cestovat…" říká otevřeně Lieser, kterého v těžké situaci v době pandemie podpořili jeho partneři Golf Geum Technology, ProTrenink, Česká golfová federace, Titleist pro Českou republiku, Prague City Golf a Auto Bayer.cz.

Prakticky okamžitě po vypsání turnaje tušil, že by to klapnout mohlo: "Když mi pak přišel e-mail ihned po uzavření přihlášek, že jsem třetí na čekačce, měl jsem radost. Najednou si člověk uvědomí, že to začíná a nebudu lhát, jsem natěšený, že si zahraju. Nezbývá než doufat, že se vše naplno rozjede a zahrajeme si co nejvíce turnajů."

A co očekává od dvou týdnů, které stráví v Rakousku? Kromě zmíněného Austrian Open, které proběhne od 9. do 12. června, si zahraje i v dalším týdnu Euram Bank Open, hrané od 15. do 18. července v Adamstalu.

"Bude to hodně zajímavé, naskočit po tak dlouhé době do turnajového kolotoče. Obě hřiště znám. Diamond jsem hrál asi jen třikrát, ale na Adamstal jsem si něco odehrál už jako amatér a následně během turnajů Pro Golf Tour i Challenge Tour. Hřiště jsou to moc pěkná. Diamond hodně dlouhý a Adamstal technicky a fyzicky náročný," dodává závěrem k blížícímu se restartu nejen své sezony.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení