Golfistů s COVID-19 na PGA Tour přibývá. Kdo je další?

Harris English

Další dva hráči PGA Tour byli zkraje tohoto týdne pozitivně testováni na koronavirus COVID-19. Minimálně nejbližšího turnaje Rocket Mortgage Classic se tak nezúčastní Harris English a Dylan Frittelli.

Již dříve byli na nový typ koronaviru pozitivně testováni Nick Watney, Cameron Champ, Denny McCarthy. Čtvrtým do party se stal Frittelli, u kterého objevili doktoři virus při testování před společným přeletem z jednoho turnaje na druhý.

Jihoafričan v minulém týdnu na Travelers Championship neprošel cutem. Spravit náladu si tak chtěl na turnaji v Detroitu, z toho se však musel nakonec odhlásit. "Neočekávám žádné problémy, fyzicky se cítím skvěle a byl jsem překvapený, když jsem zjistil, že jsem byl pozitivně testován," přiznal 30letý Frittelli v oficiálním prohlášení okruhu.

Jen o pár hodin později přišla v pondělí 29. června ze zámoří další nepříjemná zpráva. Tentokrát o pozitivním testu Harrise Englishe, který dorazil na turnaj do Detroitu po vlastní ose.

V minulém týdnu se totiž akce na hřišti v TPC River Highlands nezúčastnil, a nyní tak nezasáhne ani do té v Detroit Golf Clubu.

"I když je pro mě zklamáním, dostat podobné zprávy, když se cítím zdravý, jsem rád, že nová bezpečnostní opatření fungují," řekl English. "Plně podporuji nové pravidlo série, které nepustí nikoho na turnajové plochy, dokud není negativně testován. A to kvůli ochraně ostatních hráčů ve startovním poli a kohokoliv, kdo je s turnajem spojen," dodal.

PGA Tour s ohledem na výskyt prvních pozitivně testovaných hráčů v uplynulých týdnech zpřísnila bezpečnostní opatření na svých turnajích, když se ještě více snaží utáhnout bublinu hráčů a lidí spojených s jednotlivými turnaji, aby se virus nešířil dál.

Kromě hráčů totiž přibylo také pozitivně testovaných kedíků, což z turnaje vyřadilo i některé negativně testované hráče. Mimo jiné šlo o Brookse Koepku nebo Webba Simpsona.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení