Matuš si zahraje European Tour v Rakousku, také Lieser je blízko

Stanislav Matuš

Už v příštím týdnu dojde k očekávanému restartu European Tour. A chybět u toho v Rakousku nebudou ani čeští golfisté. Místo ve startovní listině Austrian Open má už nyní jisté Stanislav Matuš, jen těsně pod čarou je pak nyní Ondřej Lieser.

V Diamond Country Clubu se nejedná o žádný velký turnaj, vždyť jeho prize money bude pouhých 500 000 eur, přesto je pro evropskou sérii nesmírně důležitý. Bude totiž první po více jak čtyřech měsících.

European Tour se hrála naposledy začátkem března v Kataru. A přestože by se dalo očekávat, že jejich zájem o první turnaje, které jsou spolupořádané Challenge Tour, bude enormní, úplně tomu tak není.

Malý počet hráčů zůstává dlouhodobě ve Spojených státech kvůli PGA Tour, pro další není turnaj s tak nízkým prize money zajímavý a některé na akci nepustí nařízení kvůli pandemii koronaviru COVID-19. Dojde tak i na vyšší kategorie a kategorie pro Challenge Tour.

Matuš se díky tomu bez problémů do startovního pole dostal a dá se očekávat, že se to samé podaří Lieserovi. Ten je momentálně druhým hráčem pod čarou, což mu dává velkou naději.

Hned v dalším týdnu se hraje navíc obdobná akce v Adamstalu, na které se dá očekávat totožné startovní pole, a tudíž i podobná šance na start pro oba dva české hráče s plnou kartou na Challenge Tour.

Plnohodnotným turnajem se totiž European Tour vrátí až dalším týdnem v Anglii, kde se bude hrát od 22. do 25. července Betfred British Masters, které bude hostit Lee Westwood.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení