Nikdy se nevzdávejte. Platí to i pro golf

Dustin Johnson

Never give up. Nikdy se nevzdávej. Heslo, které mají sportovci hodně rádi, ale jen ti nejlepší dokáží jeho význam naplnit. Ono se to totiž lehce řekne, ale s třeba i nepřízní osudu těžce naplňuje. Dustin Johnson to v minulém týdnu dokázal.

Hned v jeho úvodu musel zkousnout menší nepříjemnost, a to i přesto že v pondělí oslavil 36. narozeniny. Ve stejný den přitom po dlouhých čtyřech letech vypadl z TOP 5 světového žebříčku.

Byla to pomyslná tečka za ne úplně povedeným rokem, během kterého si připsal jen dvě umístění v elitní desítce, musel podstoupit operaci kolene a vyrovnat se s tím, že byl zadrivován lehce do stínu.

DJ je v něm přitom tak trochu celou kariéru, která je přitom neskutečně úspěšná. V jejím úvodu ještě panoval Tiger Woods, pak přišli Rory McIlroy, Jordan Spieth a v posledních letech zase Brooks Koepka.

Co na tom, že nejen s nimi jako soupeři dokázal vládnout světovému žebříčku dohromady 91 týdnů, což je historicky pátý největší počet. Jenže jsou tu majory, a na nich mu není tolik souzeno, když si připsal zatím jediný triumf na US Open právě před čtyřmi lety.

Ale zpátky k předčasnému házení holí do vysokého roughu. Minulý týden pro Dustina nepokračoval příliš pozitivně ani ve čtvrtek, kdy byl po prvním kole na děleném 79. místě a čekal ho boj o cut.

O ten přitom bojoval ještě v polovině kola druhého, v té době byl na mínus třech, což by znamenalo konec. Ale on se nevzdal.

Čtyřmi berdíky na druhé devítce se nastartoval k víkendu, během kterého si nejprve připsal v sobotu nejnižší skóre na okruhu v kariéře a v neděli došel pro svůj už jednadvacátý titul. Se skóre -19!

Díky tomu si připsal vítězství i ve své 13. sezoně na okruhu, na kterém tak ještě nepoznal 'suchou' sezonu. Především letos to hrozilo. Jenže DJ patří mezi ty, co se nevzdávají. I proto strávil mimo TOP 5 jediný týden...

Vezměte si proto z něho příklad. A nesnažte se přitom pálit daleko jako on, nekopírujte jeho švih, nepokoušejte se stejně puttovat. Pro začátek stačí, když se nebudete vzdávat. Nejen v golfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení