DJ prodloužil vítěznou sérii. I díky "klice roku"

Dustin Johnson

Dustin Johnson prožil týden plný emocí. Nejprve v jeho úvodu oslavil své 36. narozeniny, mimo jiné tím, že po čtyřech letech vypadl z TOP 5 světového žebříčku. Následně po špatném vstupu do turnaje Travelers Championsip zahrál v sobotu své nejnižší skóre v kariéře na PGA Tour, aby v neděli slavil svůj další titul.

Není to přitom titul ledajaký. DJ si díky triumfu na hřišti TPC River Highlands připsal turnajové vítězství i ve své 13. sezoně na prestižním zámořském okruhu. A hlavně nejen sobě dokázal, že ještě umí vítězit.

Naposledy se z trofeje radoval během loňského února v Mexiku. Od druhého místa na PGA Championship, které si připsal loni v květnu, se trápil. Připsal si jen dvě umístění v TOP 10 ze 14 startů, když v září musel podstoupit operaci kolene. Na pár měsíců tak vyklidil pole.

Ani po restartu PGA Tour to nebylo úplně ono. Nejprve neprošel cutem v Colonialu, aby následně obsadil v Hilton Head dělené 17. místo, přestože zahrál čtyřikrát pod sedmdesát. A po 1. kole na Travelers byl dělený 79.

Poté se ale nakopl pátečním výsledkem 64 ran a díky sobotním 61 ranám, což je historicky jeho nejnižší skóre na okruhu, se z ničeho nic dostal do boje o titul. I s občasným podklouznutím si pro něj došel.

Před finálovým kolem sice ztrácel na lídra Brendona Todda dvě rány, ale nakonec měl jiného soupeře. Todd si totiž v neděli nepřipsal jediné birdie, na druhé devítce se jeho hra doslova rozsypala a pohoršil si o pět ran na skóre -13 a konečnou dělenou 11. pozici. 

Johnsonovi se tak zjevil soupeř v Kevinu Streelmanovi, který naopak nechyboval a tu a tam si připsal birdie. Tři se však ukázaly jako málo, i s ohledem na Johnsonovu formu a v jednu chvíli i neskutečně štěstí.

Po dvou birdie na jamkách 4 a 5 zareagoval Johnson na své první zaváhání dne v podobě bogey na sedmičce třemi berdíky v řadě. A když pak měl na třináctce i trochu smůly, jeho míček odskákal o pár desítek centimetrů do autu, uklidnil se dalším berdíkem na čtrnáctce.

A pak to přišlo. Náplast za ten nešťastný aut.

Na drivovatelné čtyřparové patnáctce DJ zatáhl svůj drive doleva a zdálo se, že míček letí přímo do vody. Ten se ale doslova zázrakem bez odskoku zastavil ve svahu, půl metru od vodní překážky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A wild par for @djohnsonpga. 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Johnson i díky tomu zahrál par a ani bogey na tříparové 16, které přišlo po zhruba hodinovém přerušení kvůli bouřce a 'parádním' šlajsu z týčka, už na jeho vítězství nic nezměnilo. Se skóre -19 vyhrál o ránu před Streelmanem a o dvě před dvojicí Will Gordon, Mackenzie Hughes.

Pro amerického ranaře se jednalo o 21. titul na okruhu a již zmíněný první v jeho 13. sezoně, když vyhrál zatím v každé, do které na PGA Tour nastoupil. Ze současných hráčů něco takového nedokázal nikdo a v historii jen ta největší golfová jména.

"Samozřejmě, je to skvělá série. Kdykoliv jste zmiňováni s těmi jmény, je to dobré. Jsem na sebe opravdu pyšný, že jsem tu sérii prodloužil a pokusím se ji držet, i když to byl dlouhý čas mezi posledními vítězstvími. Snad na další tak dlouho čekat nebudu," řekl Johnson už s trofejí v ruce.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení