DeChambeau nepřestává udivovat, ohromuje i McIlroye

Bryson DeChambeau

Ještě donedávna patřil právě Rory McIlroy mezi golfisty za prototyp 'vyrýsovaného' hráče. V posledních týdnech ale i on najednou vypadal na hřišti jako střízlík. Často se totiž potkává s Brysonem DeChambeau, který, jak to tak vypadá, pálí stále dál a dál.

Před dvěma týdny si společně zahráli v Colonialu během finálového kola Charles Schwab Challenge a v tomto týdnu strávili společně úvodní dvě rundy na Travelers Championship.

A také McIlroy občas jen nevěřícně kroutil hlavou.

"V neděli trefil několik drivů, při kterých jsme se na sebe (s kedíkem Harrym Diamondem) jen podívali s výrazem no do p*dele, to je neuvěřitelné," zavzpomínal první hráč světa na poslední setkání ještě před startem turnaje na hřišti TPC River Highlands.

Bryson DeChambeau a Rory McIlroy (foto: GettyImages)

On, který je dlouhodobě považován za velmi dlouhého hráče, si najednou připadá jako jeho spoluhráči: "Musel mě přehrávat o 40 yardů. Trefoval to na 370, 375 yardů do větru, to je šílené, bláznivé. Neuvěřitelné."

Historie se velmi rychle opakovala v tomto týdnu jak ve čtvrtek, tak v pátek. Jak McIlroy, tak třetí do party Phil Mickelson, pouze zírali na to, jak DeChambeau z týčka doslova popírá logiku i fyziku.

Jako třeba během druhého kola na doglegu 356 metrů dlouhého čtyřparu deváté jamky. Americký ranař se postavil směrem ke greenu, a pak napálil svůj míček, kterému chybělo jen málo a na greenu skutečně skončil.

Byl to druhý nejdelší drive na této jamce od roku 2004, když měřil 327 metrů a byl jen o šest metrů kratší než rána J.B. Holmese z roku 2008.

Jen na úvodní devítce zahrál DeChambeau čtyři drivy delší než 315 metrů. Že ale délka není vše se ukázalo hned na desítce, kde i s pomocí trefené cesty zahrál z týčka do vzdálenosti neuvěřitelných 391 metrů. Následnou čtyřicetimetrovou ranou wedgí však netrefil green a ze dvou metrů následně nezachránil par a bylo z toho bogey.

I kvůli tomu je v polovině turnaje se skóre -8 "až" na děleném devátém místě, ránu za McIlroyem a pět ran za lídrem celého turnaje Mickelsonem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just when you thought you’d seen it all ... @brysondechambeau hit a 428-yard drive (with a little help). 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení