Phil Mickelson už vede! Další hráči z Travelers odstoupili

Phil Mickelson

Čerstvý padesátník Phil Mickelson si svůj první turnaj po kulatých narozeninách náramně užívá. Na Travelers Championship po dvou kolech vede, když zahrál jediné bogey a se skóre -13 má ránu náskok na nejbližší pronásledovatele.

Mickelson neprožíval úplně ideální vstup do druhého kola, když hned na úvod zahrál bogey na dvojce a na tříparu páté jamky se dostal z týčka do bunkeru. Jenže pak předvedl toto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

That @philmickelson short-game magic. 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Nečekané birdie Leftyho nakoplo. Ještě na první devítce zahrál dvě další (7, 9) a v druhé polovině kola přidal dalších pět berdíků, když tři zahrál v řadě na jamkách 13-15. Tím na osmnáctce se pak ve vedení osamostatnil.

"Jsou zde jamky, kde je to otevřené a mohu se pokusit napálit driver, ale celkově se to snažím na většině jamek pouze dostat do hry a nechat hrát mé wedge. V tomto týdnu jsem trefil hodně dobrých wedgí," přiznává Mickelson, který vyhrál turnaj v letech 2001 a 2002.

Skvěle rozehrané to má i letos, když útočí na svůj 45. titul na okruhu. V polovině turnaje má sice jen ránu náskok na dvojici Will Gordon, Mackenzie Hughes, hráči na děleném čtvrtém místě, mezi které patří i Rory McIlroy nebo Xander Schauffele, už však ztrácejí rány čtyři.

"Vím, co je potřeba udělat pro to, jít zde nízko. O víkendu potřebuji taková dvě kola. Cítím, že má hra je v dobré kondici. Zítra ráno vyrazíme brzy a pokusím se dostat na špici," řekl po 2. kole spokojený McIrloy.

Další dva hráči pak v pátek z turnaje odstoupili kvůli COVID-19. Nejprve Denny McCarthy, který byl pozitivně testován, a také Bud Cauley. Jeho test byl sice negativní, ale ve čtvrtek hrál ve flightu s McCarthym.

Sobotní tee timy pro třetí kolo byly z důvodů očekávaných bouřek posunuty na brzké ráno, takže se půjde opět po třech a ze dvou odpališť. Přímý přenos třetího kola kvůli tomu začne už ve 14:50 odpoledne SEČ.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení