První kolo 50letého Mickelsona? Bez chyby! A pojede i na US Open

Phil Mickelson

V minulém týdnu oslavil Phil Mickelson své 50. narozeniny, v tomto týdnu se tak představuje golfovým fanouškům poprvé jako golfový veterán. Že ale stále nepatří do starého železa dokázal hned v prvním kole Travelers Championship, po kterém je na děleném pátém místě!

Mickelson si čtvrtek na hřišti TPC River Highlands skutečně užíval. Během celého dne ani jednou nezaváhal, na každé devítce zahrál tři berdíky a bylo z toho skóre 64 ran (-6).

A opět dokázal, že věk je v golfu pouze číslo.

"Miluji to, co dělám. Miluji svou práci. Miluji soutěžení a skutečně si užívám, když mohu hrát s kluky jako jsou Rory a Bryson, kteří mají neuvěřitelný talent," přiznal po dohrání Mickelson.

Podle všeho si to ale na hřišti užívali všichni. Dohromady zahráli jediné bogey a nakumulovali skóre -18, když je McIlroy s mínus sedmi dělený druhý a DeChambeau s mínus pěti dělený jedenáctý. Ve vedení o tři rány je po prvním kole díky fantastickým 60 ranám Mackenzie Hughes.

"Užívám si to, že je mohu sledovat a stále se učit. Ale zároveň si užívám, že mohu hrát svou hru bez ohledu na věk," dodal Lefty, který tak může po prvním kole pomýšlet na svůj 45. titul na PGA Tour.

Ve čtvrtek mu ale udělala radost ještě jedna věc. Jen pár hodin před tím, než vstoupil do Travelers Championship, se dozvěděl, že si letos zahraje i své osudové US Open, které se bude hrát od 17. do 20. září.

Jediný major, který nikdy nevyhrál a na kterém skončil šestkrát druhý, mu letos mohl uniknout. Když byl v březnu zamražen žebříček, patřila mu 61. příčka. Obvykle přitom dostane pozvánku jen 60 nejlepších.

Jelikož však letos nebudou tradiční lokální kvalifikace, rozhodlo se vedení USGA posunout hranici do 70. místa. Mickelson se tak do Winged Foot, kde v roce 2006 ztratil až na poslední jamce US Open vedení, nakonec podívá.

Začátkem roku sice řekl, že by speciální pozvánku nepřijal. Letos se ale díky pandemii koronaviru COVID-19 a následné změně v kvalifikaci i samotního termínu turnaje na US Open přeci jen sám kvalifikuje.

"Hrál jsem 30 US Open, měl jsem hodně příležitostí. Takže když se nekvalifikuji, tak chci, aby hrál někdo, kdo si místo zaslouží. Dokud budu hrát tak dobře, abych byl konkurence schopný a uhrál si místo ve startovním poli, tak budu chtít hrát a pokusím se ten turnaj vyhrát," řekl Mickelson, který tak letos dostane minimálně ještě jednu šanci.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení