Další golfista PGA Tour má COVID, neprošel ani kedík G-Maca

Graeme McDowell

Týden poté, co byl pozitivně na koronavirus COVID-19 testován Nick Watney, se to samé přihodilo Cameronu Champovi. Ten se tak na poslední chvíli odhlásil z turnaje Travelers Championship, do kterého podle všeho nenastoupí ani Graeme McDowell.

U něho sice ještě onemocnění novým typem koronaviru nebylo prokázáno, ale pozitivně byl testován jeho dlouholetý kedík Ken Comboy. A to může být problém nejen pro G-Maca!

"Pro ochranu startovního pole a pro mou vlastní fyzickou i psychickou pohodu si zítra ráno udělám test a pak skočím do privátního letadla," řekl ještě v úterý McDowell pro Golfweek.

V středu pak podle všeho dějiště turnaje opustí: "Vyrazím odsud domů na Floridu a rozhodnu se, jestli budu potřebovat jít do karantény od rodiny."

Ještě v pondělí byl McDowell testován negativně poté, co se přes Orlando dorazil do Connecticutu na další turnaj. V minulém týdnu nedal na RBC Heritage cut a víkend tak strávil doma.

Comboy se ještě v sobotu vrátil do Jižní Karolíny na testy, když ho začínalo bolet v krku. "Jsme velmi propojený tým. V minulém týdnu jsme spolu bydleli, pak strávili šest hodin v autě. On v sobě měl virus, takže ho mohu mít i já," dodal McDowell, který v úterý obešel cvičnou rundu s Brooksem Koepkou, jeho bratrem Chasem a Shanem Lowrym.

Je tak otázkou, zda brzy nebude na světě třetí pozitivní test na COVID mezi hráči nejprestižnější golfové série. Ten druhý se objevil v úterý u Camerona Champa. Zatímco Watney byl pozitivně testován během turnaje, Champ ještě před ním a mohl z něho předčasně odstoupit.

"Fyzicky se cítím skvěle, takže jsem byl samozřejmě překvapený a zklamaný, když jsem se dozvěděl výsledky. Nyní je důležité udělat nezbytné kroky a ochránit ostatní, včetně mých milovaných," vzkázal Champ v prohlášení okruhu, který hráči poskytne veškerou podporu.

Další turnaj PGA Tour, už třetí po restartu, začne na hřišti TPC River Highlands ve čtvrtek. Přímý přenos prvního kola Travelers Championship můžete sledovat na Golf Channelu od 21:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení