Simpson zavzpomínal v Den otců na zesnulého tátu vítězstvím

Webb Simpson

Webb Simpson předvedl letos další parádní finiš a raduje se z druhého letošního titulu! Ten přišel na RBC Heritage přesně na Den otců, o kterého americký golfista přišel před třemi lety. I vzpomínky na něho mu v neděli pomohli v Hilton Head k vítězství.

První letošní titul si Simpson, nově lídr FedEx Cupu a pátý nejlepší golfista světa, připsal začátkem února na WM Phoenix Open. Tehdy si díky dvěma birdie na posledních dvou jamkách vynutil rozehrávku s Tonym Finauem, kterou rozhodl dalším berdíkem hned na první jamce.

Také tentokrát to byl především drtivý finiš, který rozhodl o triumfu 34letého Američana. Jeden z lídrů po třetím kole v úvodu toho finálového, které bylo na dvě a půl hodiny přerušeno kvůli nepřízni počasí, příliš neskóroval a na čelo leaderboardu stále více ztrácel.

Na úvodních jedenácti jamkách si připsal jen dva berdíky, pak se ale nastartoval k parádnímu výkonu. Na dalších šesti jamkách zahrál pět birdie a z ničeho nic to byl on, kdo vedl.

Nikdo na jeho nástup už nestihl zareagovat. S celkovým skóre -22 vyhrál Simpson o ránu před Abrahamem Ancerem, o dvě rány zpět skončili Tyrrell Hatton a šampion z minulého týdne Daniel Berger. 

"Upřímně, posledních zhruba deset jamek mám skoro v mlze. Kluci hráli spoustu birdie a všichni jsme se snažili skončit před setměním. Zakončit to takto pěti berdíky je proto výjimečné, hlavně poté, co mi tam včera a dnes na prvních deseti, jedenácti jamkách nepadaly putty," řekl Simpson už s trofejí v ruce a oblečený v tradičním saku pro vítěze.

Do té doby měl na sobě žluté triko, a to z jediného důvodu. Byla to oblíbená barva jeho otce, který ho opustil před třemi lety.

"Dnes ráno jsem na něho hodně myslel, to samé, když jsem byl na hřišti. Je tady se mnou stále v mých vzpomínkách. Miloval golf a dnes by si jeho sledování opravdu užíval," věří Simpson.

Ten vyhrál na Den otců už podruhé v kariéře. Normálně však v tento den končí US Open, na kterém triumfoval v roce 2012 v Olympic Clubu.

"Nikdy nezapomenu na to, jak jsem volal svému tátovi, když jsem šel na tiskovou konferenci, a on se pouze smál. To dělal, když byl šťastný, jen se prostě smál. Dnes mi ten jeho smích bude určitě chybět," dodal Simpson, který už v kariéře vyhrál i na Den matek - v roce 2018 na The Players.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení