Další odhlášení kvůli koronaviru! Hrát nebudou Koepka ani Simpson

Brooks Koepka

Turnaj Travelers Championship přichází těsně před startem o některé své velké hvězdy. Kromě Camerona Champa a Graema McDowella se jen den před jeho začátkem odhlásili také Brooks Koepka, jeho bratr Chase a Webb Simpson.

Také u nich je důvodem koronavirus COVID-19, i když přímo oni sami na něj pozitivně testováni nebyli. V jejich nejbližším okolí tomu tak ale bylo, a tak se rozhodli neriskovat.

V případě bratří Koepků je důvod stejný. Pozitivně testován na koronavirus byl totiž kedík Brookse Ricky Elliott. Společně přitom hráli ještě v úterý tréninkovou rundu, když s nimi byl na hřišti také Graeme McDowell. I jeho kedík byl Ken Comboy byl přitom pozitivně testován a G-Mac tak už dříve z turnaje také odstoupil.

"Nebyl jsem pozitivně testován na COVID-19, ale jak neustále říkám, beru to velmi vážně. Nechci udělat cokoliv, co by mohlo ohrozit zdraví jakéhokoliv hráče ve startovním poli nebo jeho možnost startovat," vzkázal v oficiálním prohlášení čtvrtý hráč světa Brooks Koepka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Brooks Koepka (@bkoepka),

Ten měl podle vlastních slov stejně v plánu vzít si v následujících dvou týdnech volno, tak si ho pouze ještě o jeden týden prodlouží. "Správnou věcí je právě teď jet domů, podpořit Rickyho a cítit, že jsem udělal vše pro ochranu ostatních členů PGA Tour, mých kamarádů na okruhu a každého, kdo je v tomto týdnu spojený s Travelers Championship," dodal.

Jeho bratr Chase se rozhodl pro stejný krok, přestože sám nemá právo pravidelně startovat na zámořském okruhu. Do startovního pole turnaje v TPC River Highlands se dostal až díky pondělní kvalifikaci.

Na akci nebude startovat ani šampion z minulého týdne a nově pátý hráč světa Webb Simpson. Také on z preventivních důvodů, když by si koronavirus mohl k němu najít cestu odjinud.

"V posledních 24 hodinách byl jeden ze členů mé rodiny pozitivně testován na COVID-19. Přestože všechny mé testy byly v tomto týdnu negativní, cítím odpovědnost postarat se o svou rodinu a ochránit parťáky ve startovním poli odstoupením z Travelers Championship," nechal se slyšet Simpson, který se vrátí domu do Charlotte, podstoupí karanténu a po ní se vrátí do kolotoče turnajů.

S ohledem na nárůst odhlášení z turnaje, která se navíc týkají velkých golfových jmen, vystoupil ještě ve středu v rámci neplánované tiskové konference komisař okruhu Jay Monahan.

A vyslal jasný vzkaz - PGA Tour by měla a bude pokračovat.

"Myslím, že realita je taková, že se musíme naučit žít za přítomnosti koronaviru COVID-19. Jsem znepokojený, ale zároveň věřím programu a protokolům, které jsme si nastavili," řekl jasně Monahan.

PGA Tour tak bude minimálně i v tomto týdnu pokračovat turnaje Travelers Championship, který můžete sledovat pouze na Golf Channelu. Přímý přenos z prvního kola startuje ve čtvrtek ve 21:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení