PGA Tour má první pozitivní test na COVID! Nakazil se Nick Watney

Nick Watney

Golfista Nick Watney měl pozitivní test na COVID-19. Tuhle nepříjemnou informaci vypustila PGA Tour do přímého televizního přenosu druhého kola turnaje RBC Heritage.

Watney se v pátek ráno necítil dobře, a tak na doporučení lékaře podstoupil test. Předtím ještě trénoval na drivingu.

"Říkal jsem mu, jestli není fit, ať jsi radši dojde k doktorovi, že bych to na jeho místě udělal," radil mu Rory McIlroy.

Watney naštěstí necestoval s ostatními hráči společným letadlem z turnaje ve Forth Worthu, kde neprošel cutem a opustil skupinu před víkendem. Znovu se připojil až v úterý, kdy na Hilton Head dorazil soukromým tryskáčem.

Ve stejný den prošel prvním povinným testem, ale ten byl negativní, proto mohl zasáhnout do turnaje. První den odehrál s Listem a Taylorem, kteří museli okamžitě po skončení druhého kola na testy stejně jako další lidé, kteří s Watneym přišli do kontaktu.

"Upřímně, jsem z toho v šoku. Nick nejevil známky nemoci. Informace mě překvapila. Během hry jsme dodržovali bezpečnou vzdálenost, nepodávali si ruce. Na testy musíme stejně jako caddy a všichni, kdo nás doprovázeli během čtvrtečního kola," popsal Vaughn Taylor.

K hráčům, kteří se s Watneym v pátek ráno potkali, patřil Brooks Koepka.

"Uvidíme, co se teď stane. To, co se přihodilo Nickovi je neštěstí. Doufejme, že zůstane jediným nakaženým, protože pokud by se to mělo rozšířit, budeme mít problém a v ohrožení budou turnaje v příštích týdnech," popsal situaci Koepka.

Watney teď musí na minimálně 10 dnů do karantény. Turnaj RBC Heritage vede Webb Simpson a bude pokračovat sobotním třetím kolem. Přímý přenos můžete sledovat od 19:00 na Golf Channel. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení