Poulter ukázal brutální testování na COVID, pak se ujal vedení

Ian Poulter

PGA Tour může už druhým týdnem pokračovat i díky důkladnému testování hráčů na koronavirus COVID-19. Ian Poulter v tomto týdnu ukázal, o jak nepříjemnou věc jde, rozhodit se ale nenechal a na RBC Heritage se po prvním kole ujal vedení!

Poulter je mezi fanoušky oblíbený také tím, že s nimi často komunikuje na sociálních sítích. V tomto týdnu tak ukázal světu, jak probíhá během golfových turnajů testování na COVID-19. A není to hezký pohled.

"Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak vypadá testování na koronavirus ve sportu... Vsadím se, že už teď nechcete vědět, jaký je to pocit," napsal Poulter ve středu na Twitter a přidal všeříkající video.

Ve čtvrtek už měl ale jiné starosti, v jeho případě to však byly spíše radosti. V Hilton Head totiž rozehrál turnaj skvěle, když si na úvod připsal čistou rundu se sedmi berdíky. Se skóre -7 dělí vedení s Markem Hubbardem.

"Vždy se sem rád vracím za hraním golfu," přiznal Poulter po kole, se kterým s rozloučil desetimetrákem do birdie na sedmnáctce a poté příhrou pětkou železem na metr na závěrečné osmnáctce.

Po úvodním kole mají Poulter s Hubbardem ránu náskok na šestici hráčů, do které patří také Viktor Hovland nebo Webb Simpson. O další ránu zpět jsou mimo jiné obrozený Jordan Spieth a Matt Fitzpatrick.

Spieth se přitom na výsledných pět ran pod par dostal i přesto, že byl už po třech jamkách na +3 kvůli tripláči na dvanáctce. To ho ale spíše nakoplo a ve zbývajícím průběhu kola už nechyboval a zahrál osm birdie!

"Řekl jsem si a dost. Pojďme zahrát čtyři birdie a dostat se dnes pod par. Nakonec jsem jich přidal o něco více," prozradil Spieth, co řekl sám sobě na odpališti třináctky, na které zahrál hned své první birdie dne.

Druhé kolo RBC Heritage sledujte na Golf Channelu v pátek od 21:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení