Rory McIlroy už zase řádí, v noci trénoval na simulátoru

Rory McIlroy

Když byla v polovině března nejen PGA Tour přerušena kvůli začínající pandemii koronaviru COVID-19, byl Rory McIlroy golfistou s největší dlouhodobou formou na světě. A jak to tak vypadá, dokázal si ji přenést i přes tříměsíční pauzu do prvního turnaje po restartu série. Ve druhém kole Charles Schwab Challenge už opět zářil.

V aktuální sezoně neskončil McIlroy z dosavadních šesti startů hůře než pátý, když si připsal vítězství na HSBC Champions ze série WGC. I díky tomu se v únoru vrátil na post světové jedničky.

Tento týden se v Colonialu rozjížděl trochu pomaleji, když v prvním kole zapsal "jen" 68 ran a po čtvrtku se musel spokojit jen s umístěním na konci čtvrté desítky. V pátek už to byl ale opět starý dobrý Rory McIlroy.

Na rozdíl od předešlého dne se netrápil s odhadováním vzdáleností svých wedgí a bylo to znát. V regulaci trefil 15 z 18 greenů, díky čemuž získal oproti zbytku startovního pole skoro dvě rány.

"Dům, který jsem si pro tento týden pronajal, má ve sklepu simulátor. Tak jsem tam o uplynulé noci odpálil pár míčků, což mi hodně pomohlo," přiznal McIlroy, který se díky pátečnímu skóre 63 ran (-7) posunul celkově na devět ran pod par, což před víkendem stačí na dělenou čtvrtou příčku.

To nejlepší z 2. kola Roryho McIlroy

Právě noční golfová seance se mu prý v pátek hodně hodila: "Fakt, že tam je simulátor a mohl jsem odpálit pár ran, mi pomohlo získat nějaká čísla, která jsem si potřeboval utřídit a získat o nich přehled."

"Můžete trénovat a hrát doma, co to dá, ale než začnete opět hrát soutěžně, tak nevíte, jak na tom vaše hra skutečně je. Včera jsem se hodně naučil," přiznal McIlroy, který v pátek coby člen dopoledních flightů také držel minutu ticha s odkazem na smrt George Floyda.

V polovině turnaje díky svému pátečnímu kolu dne ztrácí na prozatím vedoucího Harolda Varnera III. jen dvě rány. Lépe jsou na tom ještě na děleném druhém místě Jordan Spieth a Bryson DeChambeau (oba -10).

Turnaj v Colonialu naopak po druhém kole skončil pro řadu hvězd. O víkendu už si nezahrají Sergio Garcia, Dustin Johnson, Phil Mickelson, Rickie Fowler, Jon Rahm, Jason Day, Danny Willett, Shane Lowry, Matt Kuchar, Graeme McDowell nebo obhájce titulu Kevin Na.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení