LETAS pořádaná ČGF mění termín i místo, kde se bude hrát?

Zbraslav

Čtvrtý ročník turnaje AMUNDI Czech Ladies Challenge se bude hrát v jiném termínu a na jiném hřišti, než se původně zamýšlelo. Nově se turnaj z LET Access Series uskuteční od 16. do 18. září na pražské Zbraslavi, důvodem jsou důsledky pandemie koronaviru COVID-19.

Akce pořádaná Českou golfovou federací tak podruhé ve své historii mění místo konání. Po prvním ročníku na Casa Sereně se turnaj přesunul na dva roky na Konopiště. Tam se měl na přelomu července a srpna konat i letos.

To se však kvůli pandemii koronaviru COVID-19 ukázalo jako nemožné, když kvůli celosvětovým bezpečnostním opatřením především v dopravě a cestování odstartuje letošní ročník LETAS s výrazným zpožděním až v září.

"Česká golfová federace, která bude letos již počtvrté promotérem turnaje, chtěla i po termínových změnách zachovat kontinuitu soutěže," stojí na webu ČGF, proč se rozhodla turnaj i přes nutné změny uskutečnit.

Otázkou je, co posun turnaje udělá s českou účastí. Nejlepší české amatérky, kterým se na akci pravidelně dařilo, si už budou v zámoří plnit univerzitní povinnosti. Jen čtyři dny před prvním kolem turnaje pak ve švédské Upsale navíc končí ME družstev žen.

V resortu Prague City Golf začne program AMUNDI Czech Ladies Challenge turnajem Pro-Am v pondělí 14. září, v úterý 15. září hráčky čeká tréninkové kolo, ve dnech 16. až 18. září se odehrají tři soutěžní kola.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení