Další rána pro LPGA i Kláru Spilkovou. Evian letos nebude

Klára Spilková

LPGA musí řešit další problém ve spojení s pandemií koronaviru COVID-19. V úterý totiž zmizel z kalendáře jeden z majorů, francouzský Evian Championship. Ten se měl v Evian-les-Bains uskutečnit od 6. do 9. srpna, kvůli problémům s cestováním by to však nebylo možné.

Jelikož by se mělo na turnaji představit 120 hráček z více jak 30 zemí světa, je pro organizátory nemožné čekat, zda by se ve Francii do té doby naplno otevřely hranice, především s asijskými zeměmi a USA.

A tak raději turnaj pro letošek s předstihem odpískali.

"Byl jsem velmi ohromen celým týmem, který Evian Championship připravoval. Tvrdě pracovali na tom, aby mohli tuto globální akci uspořádat i přes zřejmé výzvy," nechal se slyšet Mike Whan, šéf LPGA.

Ten si uvědomuje, že zrušení prvního z pěti plánovaných letošních majorů je pro ženský golf citelnou ztrátou: "Moc dobře vědí, že akce jako Evian s tak vysokou dotací, která může být zlomem v kariéře hráček, jsou nyní důležitější než kdy jindy. O to více, když byla LPGA tak drasticky redukována kvůli problémům s COVID-19."

"Je mi jasné, že to muselo být pro všechny zúčastněné velmi těžké rozhodnutí, ale muselo přijít s ohledem na omezení, kterým čelíme," dodal Whan, že chápe důvody organizátorů ke zrušení celé akce.

Jedná se o dvanáctý zrušený turnaj v aktuální sezoně, když třináct jich bylo zatím přeloženo na pozdější termín. Je ale otázkou, jak tomu bude s dalšími především evropskými akcemi, které měly přijít po Evianu.

LPGA má naplánovaný restart na konec července, kdy se bude konat Marathon Classic. I tento turnaj byl dlouho v ohrožení, zachránilo ho až rozhodnutí guvernéra Ohia, který na akci povolil vstup fanouškům.

O dva týdny později měl přijít na řadu zrušený Evian, po kterém jsou v kalendáři dvě skotské akce - ASI Ladies Scottish Open a druhý major překopané sezony AIG Women's British Open. Je však otázkou, jestli je nepotká stejný osud, jako tradiční podnik ve Francii.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení