Jako vejce vejci. John Daly junior jde ve stopách otce

John Daly junior_hlavní.jpg

Příběh jako z amerického filmu se odehrával v minulých dnech na hřišti Crooked Stick Golf v Indianě. 16letý John Daly junior bojoval o životní vítězství na stejném hřišti, kde jeho otec v roce 1991 vyhrál svůj první major PGA Championship.

Dye International Junior Invitational je prestižním turnajem nejlepších juniorů. Pozvánku dostalo jen 33 vyvolených kluků a mezi nimi i talent jako hrom John Daly junior. Po dvou kolech dělil vedení, ve finálovém třetím kole nestačil jen na vítěze. 

Dokonalý happy end se sice nekonal, ale porovnávání se slavným otcem slyšel všude kolem sebe. Mladý středoškolák byl sledován na každém kroku. Už teď má své fanoušky, kteří ho doprovázeli na hřišti.

"Hrál jsem výborně. Ještě lepší by bylo vyhrát, ale pořád mám čas. O vítězství mě připravily dva zbytečné trojputty," hodnotil svůj výkon Daly mladší pro noviny Indianapolis Star.

Není pochyb, že geny, talent a píle posouvají "malého" Johna k vysokým metám. Mnozí mu předpovídají velké úspěchy, pokud se vyvaruje životním eskapádám, které zlomily kariéru jeho otce. Zdědil skvělý cit pro hru a jak předvedl už před dvěma lety na PNC Father/Son challenge, bude mít proklatě dlouhé drivy. Ve 14 letech pálil 260 metrů.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení