Vandalové posprejovali svastikami hřiště, které založili Židé

Cranbourne Golf Club

Ohavný čin byl spáchán v noci na čtvrtek na populárním australském hřišti v Cranbourne Golf Clubu. Zatím neznámí vandalové posprejovali jeden z greenů antisemickými a vulgárními symboly. Hřiště přitom v 50. letech minulého století založila místní židovská komunita.

Řádění vandalů odnesl čtvrtý green místního hřiště. Jakmile to brzy ráno zaměstnanci klubu zjistili, vyřadili čtvrtou jamku z rotace a nahradili ji jednou jamkou z tréninkových ploch. 

Případ začala okamžitě řešit policie z Melbourne. "Je to první případ vandalismu za osm a půl roku, co jsem ve funkci. Je to frustrující, ignorantské chování," řekl pro australský Daily Mail Cameron Mott, generální manažer klubu. "Mějme více respektu pro ostatní," nabádá.

Samotný klub, stejně jako řada další v australském státe Victoria, přitom otevřel své brány teprve v minulém týdnu poté, co musel zavřít kvůli bezpečnostním opatřením v rámci pandemie koronaviru COVID-19.

Historie klubu sahá až do roku 1953, kdy ho založila skupinka golfových nadšenců z místní židovské komunity. V té době měl sloužit především nejrůznějším menšinám, které nebyly vítány z nejrůznějších důvodů, především kvůli náboženskému vyznání, v jiných klubech.

"Všichni v našem klubu jsme pyšní na to, že byl Cranbourne Golf Club založen zkraje 50. let skupinou z židovské komunity jako neziskový klub, kde byl každý vítán bez ohledu na rasu, vyznání nebo pohlaví," stojí ve vzkazu, který klub ve čtvrtek zveřejnil na Facebooku.

Zaměstnanci klubu okamžitě kontaktovali policii a nyní dělají vše pro to, aby se už o víkendu mohlo hrát hřiště v obvyklém nastavení, tedy i se čtvrtou jamkou. Používají k tomu speciální barvu na travnaté povrchy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení