V souboji na Ypsilonce porazil Lieser Matuše, rozhodl závěr

Ondřej Lieser

Atraktivní souboj dvou špičkových českých golfistů na liberecké Ypsilonce pro sebe získal Ondřej Lieser. Ten díky povedenému závěru ovládl Tipsport Golf Challenge a porazil Stanislava Matuše, díky čemuž si na své konto připsal 130 000 korun. Poražený bral 20 000.

Do zápasu, který na Ypsilonce odstartoval v úterý ve tři hodiny odpoledne, vstoupil lépe Lieser, který pro sebe získal druhou jamku. Třetí však ztratil a začínalo se od nuly. Následující pasáž ale opět patřila jemu.

Lieser, nejvýše postavený Čech ve světovém žebříčku, hrál po dlouhé soutěžní pauze skvělý golf a po desítce vedl už o čtyři jamky. Matuš, historicky první český držitel karty na European Tour, se ale nevzdal.

Následující desítky minut patřily totiž jemu a během šesti jamek dokázal ztrátu stáhnout. Dvě jamky před koncem tak bylo opět srovnáno!

V závěru to však byl opět Lieser, který se dostal do třetice všeho dobrého do vedení, které už nepustil. Na sedmnáctce mu pomohla rána soupeře z týčka do bunkeru, a poté, to Matuš pokazil příhru do greenu na závěrečné jamce, bylo rozhodnuto. Lieser vyhrál o dvě jamky.

Ondřej Lieser s šekem pro vítěze (foto: Ota Mrákota)

"Po pauze to bylo náročné fyzicky i psychicky. Nejsme moc rozehraní, turnajová rutina chybí. Byl to velký boj, naštěstí jsem z toho vyšel jako vítěz, což jsem samozřejmě rád," řekl po dohrání Lieser.

Ten stejně jako Matuš, ale i další čeští profíci, čeká, až se v Evropě opět začnou hrát turnaje. První šanci budou mít v domácím prostředí díky Czech PGA Tour, která odstartuje 16. června na Hluboké.

Jak to bude s turnaji Challenge Tour, na kterou mají jak Matuš, tak Lieser uhranou plnou kartu, je nejasné. O svůj status ale letos nepřijdou, už nyní je jasné, že si ho přenesou do příštího roku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení