Spilkové se posunul restart LPGA, i ten je v ohrožení. Jednu jistotu ale má

Klára Spilková

Minimálně o jeden další týden se posunul restart letošního ročníku LPGA, na který čeká také Klára Spilková. Už nyní má přitom jistotu karty na zámořský okruh pro příští sezonu, vedení soutěže totiž rozhodlo, že statusy hráček přenese z letošního do příštího roku.

Je to logický krok, který už předtím učinila jak PGA Tour, tak European Tour, v obou případech také pro nižší Korn Ferry Tour a Challenge Tour. Výrazně prořídlé kalendáře, navíc s celosvětovými restrikcemi pro cestování, ani jiný spravedlivý krok vlastně neumožňují.

Nejlepší česká golfistka tak už nyní ví, že má jistotu plné karty na LPGA i pro příští sezonu. "Jelikož se zaměřujeme jak na zbytek sezony 2020, tak na sezonu 2021, chceme, aby hráčky, které si zajistily možnost hrát na LPGA v roce 2020, měly šanci odehrát celou sezonu v roce 2021," vzkázal ve středu Mike Whan, šéf okruhu LPGA.

Mimo jiné to znamená, že se letos neuskuteční Q-School ani Q-Series, skrze které se mohou hráčky probojovat na LPGA. To zasáhne především Karolínu Vlčkovou a další české golfistky, které chtěly letos na podzim zabojovat o nejprestižnější okruh v kvalifikační škole.

Vlčková ale dostane šanci během sezony na Symetra Tour, která se sice nestihne odehrát celá, přesto bude ve hře až pět míst pro ty nejlepší hráčky, které na LPGA v příštím roce postoupí.

"Dáváme dohromady neskutečný kalendář pro rok 2021, a to hlavně díky našim partnerům, kteří při nás i nadále stojí. Také se těšíme na to, až brzy uvidíme naše hráčky hrát," dodal Whan.

To však nebude dříve než 23. července, kdy se má uskutečnit Marathon Classic. Hrát se přitom mělo už o týden dříve, The Dow Great Lakes Bay Invitational byl ale před pár dny také zrušen.

Ani akce v Ohiu však zatím nemá nic jistého. Místní guvernér totiž ještě nepovolil hromadné shromažďování lidí, a tak by se turnaj zatím musel konat bez fanoušků. A to je pro organizátory nepřijatelné.

"Finančně by to pro nás nehrálo. Byznysový model bez fanoušků by bylo velmi těžké uskutečnit," nechal se slyšet turnajový ředitel Judd Silverman pro zámořský Golf Channel s tím, že na nejvyšší místa vyslali jasný dotaz. "Více bychom měli vědět do 7 až 14 dnů," dodal.

Hrát případně bez fanoušků může být problém i pro další turnaje LPGA, která má jiný finanční model než mužská PGA Tour.

Ta díky silným globálním partnerům a především příjmům za televizní práva období turnajů bez fanoušků překlene. Akce LPGA jsou ale většinou více zaměřené na lokální sponzory a komunity.

Během turnajů, které se nakonec v roce 2020 na LPGA přeci jen uskuteční, pak nebudou muset hráčky využívat z bezpečnostních důvodů služeb kedíků. Samy se v tomto ohledu budou moci rozhodnout.

Jedná se o vstřícné gesto především směrem k těm hráčkám, které nemají pravidelné caddies a využívají ty lokální. Nebudou tak riskovat, že by přišli do kontaktu s někým, koho neznají a nevědí, s kým se stýká.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení