Kdo všechno se na PGA Tour nevrátí? Hráči řeší dilema

Tommy Fleetwood

Již za necelý měsíc se má opět rozběhnout slavná PGA Tour. A i když se většina nejlepších golfistů na její restart 11. června v Colonialu těší, někteří možná budou muset minimálně v úvodu chybět. Do Spojených států je totiž nepustí přísná karanténní opatření.

PGA Tour se bude moci rozjet akcí Charles Schwab Challenge i z toho důvodu, že splní jasně daná nařízení. Minimálně na prvních čtyřech turnajích nebudou přítomni diváci a nejen hráči budou muset dodržovat v tomto týdnu zveřejněný 37stránkový zdravotní plán.

Ten počítá s neustálým testováním hráčů jak během turnajů, tak během přesunů mezi jednotlivými destinacemi. K tomu navíc musí hráči dodržovat celostátní nařízení, mezi které mimo jiné patří nutnost podstoupit 14denní karanténu po příchodu do USA z jiných zemí.

A to bude nyní těžko splnitelná podmínka pro některé golfisty.

Těch, kteří momentálně nečekají na restart PGA Tour ve Spojených státech, je podle vedení okruhu zhruba pětadvacet. Je mezi nimi také desátý hráč světa, Angličan Tommy Fleetwood.

Aby se mohl zúčastnit už prvního turnaje, musel by se do USA vydat nejpozději do dvou týdnů. A poté by je prakticky nemohl opustit, pokud by chtěl pokračovat i v dalších turnajích směrem k play-off.

"Nevydám se do Ameriky, abych byl mimo domov na čtyři měsíce. To prostě nepřipadá v úvahu," řekl Fleetwood pro list The Guardian. Je to pochopitelné. Doma by musel na dlouhou dobu nechat svou manželku, která je zároveň jeho manažerkou, a dvouletého syna.

Rodinní příslušníci hráčů totiž nebudou moci být minimálně na několika nejbližších turnajích přítomni, když samotný hráčský doprovod bude výrazně omezen. A Fleetwood by se za svou rodinou prakticky nemohl vrátit, pokud by následně neměl podstoupit znovu karanténu. A to nejprve jak ve Velké Británii, tak poté znovu v USA.

Někteří Evropané a další mezinárodní hráči přitom dlouhodobě žijí ve Spojených státech. Třeba Rory McIlroy, který se už tuto neděli zúčastní exhibice na Floridě, takže tyto problémy řešit nemusí.

Ti, u kterých to tak není, a přesto chtějí naskočit do kolotoče turnajů PGA Tour, musí nyní vyřešit velké dilema, a to zda na delší čas opustit svůj domov. Mimo jiné se jedná třeba také o Francesca Molinariho, který žije v Londýně. European Tour se přitom naplno rozběhne nejdříve v září.

V Americe se pak bude v následujících měsících konat většina velkých golfových akcí. Kromě turnajů ze série WGC a play-off FedEx Cupu také Ryder Cup nebo majory. Prvním je začátkem srpna PGA Championship.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení