Klíčové rozhodnutí European Tour! Tahle sezóna se nebude počítat

Keith Pelley

European Tour dlouho mlčela o svém další vývoji v tomto roce. Šéf organizace Keith Pelley vydal první zásadní stanoviska k situaci. Jedna z nich se týká i českých hráčů. Pro příští rok budou platit stejné kategorie jako v této sezóně.

"Turnajová komise se jednomyslně shodla, že pořadí hráčů v kategoriích musí být ochráněno pro další sezónu," oznámil Pelley.

Dobrá zpráva je to pro golfisty, kteří nezačali sezónu na European Tour nebo Challenge Tour dobře. Ať se ještě odehraje jakýkoli počet turnajů, nebude mít pořadí v tourách vliv na nasazení v sezóně 2020-21.

Na druhou stranu pro drtivou většinu čekatelů na posuny v rámci obou sérií je to informace špatná. Jejich čekání se odkládá minimálně o rok. Nebude se hrát ani tradiční Q-school, které se účastní pravidelně řada Čechů. Pro Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera se tím pádem nezmění nic na jejich startech v další sezóně na Challenge Tour. Pokud se nějaké turnaje druhé nejvyšší série ještě letos uskuteční, bude bráno pořadí celkového žebříčku jako pomocné pro sestavování startovních listin European Tour. 

"Bylo by nespravedlivé znevýhodňovat hráče, kteří se kvůli cestovním omezením nedostanou do některých zemí. I z toho důvodu nebude platit povinné minimum odehraných turnajů pro zachování členství," vysvětluje Pelley.  

Z toho vyplývá, že European Tour plánuje odehrát turnaje bez ohledu na to, jestli se do příslušné země dostanou všichni hráči, kterým náleží právo účasti. Série by se měla znovu rozjet poslední týden v červenci. To se koná anglické British Masters, jehož hostitelem bude Lee Westwood. S kým si zahraje, bude do poslední chvíle neznámá. Navíc ve stejném týdnu se hraje turnaj kategorie WGC ve Spojených státech, kde by měl právě Westwood právo startovat. Obě série tím pádem nepočítají s možností přesunu hráčů mezi kontinenty.

Na začátku srpna se uskuteční major PGA Championship a další oficiální akcí European Tour zůstává až v září turnaj v Německu. Platí, že finále se odehraje v Dubaji od 19. listopadu týden po Masters v Augustě.

Pelleyho zpráva se nezabývala pokračováním Challenge Tour. Podle rozpisu série by to mohlo být v polovině července v rakouském Adamstalu.  

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení