Čejka předvedl drtivý finiš i s hole-in-one a slaví další titul

Alex Čejka

Alex Čejka propadl kouzlu lokálních arizonských turnajů a navíc si na nich vydělává "na režii" během celosvětové pandemie koronaviru COVID-19. Tentokrát si připsal vítězství na Parker Open, za které vyinkasoval 7000 dolarů, v přepočtu tedy přes 175 000 korun.

V polovině dubna se Čejka radoval z vítězství na turnaji Outlaw Tour v Arrowhead Country Clubu, za který vyinkasoval o dva tisíce dolarů méně. Tentokrát byl nejlepší na hřišti Emerald Canyon Golf, i když by si na to ještě šest jamek před koncem nejspíše nikdo nevsadil.

Český rodák z Mariánských Lázní, který však reprezentuje Německo, v tu chvíli ztrácel na první místo šest ran! Stačily ale čtyři jamky, a dotáhl se na skóre -14 dosavadního lídra Eda Olsona.

Jako klíčové se ukázalo nejprve eso na tříparové čtrnáctce dlouhé 179 metrů a poté další eagle na pětiparové šestnáctce. O svém triumfu pak Čejka rozhodl hned na první jamce dodatečného play-off.

Tříkolový turnaj nepatří do žádné z lokálních sérií. Stojí za ním ředitel místního hřiště Steve Benton, který ho poprvé uspořádal před 24 lety, kdy se ho zúčastnilo 13 profíků. Letos, i kvůli přerušení většiny globálních sérií kvůli pandemii koronaviru COVID-19, měl na startu 78 hráčů.

Šampion PGA Tour a čtyřnásobný vítěz z European Tour přitom bydlí jen 90 minut cesty od Emerald Canyon Golf Course, a tak se rozhodl turnaj vyzkoušet, když ho na místě podporovala i značná část rodiny.

"Nějak se o naší akci dozvěděl. Faktem je, že prý uvažuje, že se za rok vrátí, aby mohl svůj titul obhajovat. Vím, že 7000 dolarů se nedá srovnávat s penězi, o které v minulosti hrával, ale řekl mi, že si to tady se svou rodinou vážně užil," prozradil Benton zámořskému Golf Channelu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení