Ryder Cup bez fanoušků je na stole, Koepka očekává horší výsledky

Ryder Cup česká vlajka

Letošní Ryder Cup zůstal i v překopaném golfovém kalendáři pro rok 2020 ve svém původním termínu na konci září. Ani to mu ale nezaručuje, že proběhne podle původních plánů. Ve hře už je dokonce i varianta, že by se mohl ve Whistling Straits uskutečnit bez fanoušků.

V nedělním rozhovoru pro WFAN Radio Show to připustil Seth Waugh, CEO organizace PGA of America, podle kterého je však na stole stále více variant uspořádání jedné z největších sportovních akci na světě.

"Je těžké si to představit bez fanoušků. Už jsme se začali bavit o tom, jestli je možné vytvořit nějaký virtuální fanouškovský zážitek. Pokusíme se být kreativní, jak jen to půjde," přiznal Waugh.

Podle něho je ale stále možná i varianta s burácejícími ochozy: "Ještě se musíme rozhodnout, jestli to bez fanoušků možné je nebo ne."

Letošní tradiční golfový souboj Spojených států s Evropou je naplánován na 25. až 27. září. Kromě situace s fanoušky je nepříjemná i ta s hráči, když pandemie koronaviru COVID-19 výrazně zasáhla do kvalifikace.

PGA Tour se rozběhne nejdříve začátkem června, European Tour dokonce na přelomu července a srpna. Obojí přitom není 100% jisté.

Evropský kapitán Pádraig Harrington už dříve uvedl, že si klidně všech 12 hráčů pro Ryder Cup vybere sám. Možná nebude jiná možnost.

S jistotou bez fanoušků pak odstartuje PGA Tour, která má zatím "za zavřenými dveřmi" naplánované první čtyři akce z nového kalendáře. První by měla proběhnout v Colonialu v termínu od 11. do 14. června.

"Bez fanoušků to bude strašlivé," řekl Brooks Koepka v rámci pořadu Pardon My Take. "Energie, kterou fanoušci přinášejí, pro to všichni žijeme, proto se snažíme. Bude to zvláštní," dodal třetí hráč světa.

"Chcete hrát o titul a slyšet, jak vám lidé fandí. Představte si to, potopíte putt na poslední jamce a nikdo nebude tleskat. Budete tam sám a řeknete si 'Ano!'. Pouze vy, váš kedík a ticho," predikuje Koepka.

Ten si pak myslí, že hráči budou hrát horší výsledky. Proč? "Každý jednou za čas zahrajeme špatnou ránu a fanoušci nám pak míčky pomáhají najít. Myslím, že kluci kvůli tomu budou míčky ztrácet."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení