Augusta prosí školy: Dejte na Masters dětem prázdniny

Augusta National

Nečekaný problém musí řešit Vedení Augusty National, které kvůli celosvětové pandemii koronaviru COVID-19 přesunulo letošní Masters z dubna do listopadu. Vyřešit se ho pokouší přemluvením místních škol, aby dalo svým dětem v termínu turnaje podzimní prázdniny.

Jestli si myslíte, že je za touto snahou touha dostat do hlediště místní omladinu, pletete se. Důvod je jiný a, naprosto nečekaný – finance.

Během tradičního dubnového termínu nejslavnějšího golfového turnaje světa totiž mají děti obvykle volno, což má za následek dvě věci.

Některé pracují jako dobrovolníci na samotném turnaji, jiné pak se svými rodinami opustí město a uvolní tak prostor návštěvníkům turnaje, kterým pronajmou své byty a domy. I díky tomu může turnaj fungovat.

"Naší touhou je co nejvíce vyjít vstříc našim komunitním partnerům a umožnit našim zaměstnancům a studentům být součástí a pracovat na této každoroční akci," stojí v mailu, který obdržely místní školy pod hlavičkou Aiken od svého vedení.

Aiken County spravuje několik škol nejen v oblasti Augusty, které se rok co rok nenápadně podílejí na hladkém uspořádání Masters. To se bude letos konat v termínu od 12. do 15. listopadu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení