Na golf už v úterý! Vláda otevírá venkovní sportoviště

Karel Havlíček

Jak to tak vypadá, golfová hřiště, ale i ostatní venkovní sportoviště, budou moci otevřít své brány alespoň v omezeném režimu už v úterý! Po pondělním odpoledním jednání vlády o tom informoval veřejnost její vicepremiér Karel Havlíček.

O uvolnění restrikcí spojených s pandemií koronaviru COVID-19 se mluví od minulého týdne, kdy o otevření některých venkovních sportovišť promluvil jako první Milan Hnilička, šéf národní sportovní agentury.

Nyní je to definitivní s platností od úterý.

"Vláda rozhodla o tom, že s platností od zítřka se uvolňují aktivity rekreačního sportovního charakteru. Zjednodušeně řečeno se jedná o aktivity nikoliv kolektivních sportů, ale aktivity individuálních sportů, čili nekolektivních," řekl novinářům Havlíček.

A své prohlášení ještě upřesnil: "Přičemž se jedná o aktivity, které se vykonávají venku, nikoliv uvnitř jednotlivých provozoven, nebo objektů. Současně umožňujeme pohyb těchto osob bez roušek, nicméně pouze za předpokladu, že budou udržovat tu vzdálenost dva metry od sebe."

"Pokud někdo pojede na kole, nemusí mít roušku. Pokud někdo poběží po lese, nemusí mít roušku. Pokud se někdo bude pohybovat uvnitř města, kde je lidí více a kontakt by mohl být méně, než dva metry, tak by roušku měl mít," dodal Havlíček.

Golf sice nezmínil, je ale logické, že ani na hřišti člověk nebude muset hrát s rouškou, pokud se zrovna nebude objímat se svým partnerem ve flightu po zahraném hole-in-one.

"Současně říkáme, že na těchto sportovištích, třeba tenisových kurtech nebo jinde, člověk nesmí využívat zařízení, která jsou charakteru objektového, například sprchy nebo společné šatny. Uvolňujeme rekreační nekolektivní sport," uzavřel Havlíček kapitolu sportu.

"Zprávy z dnešního zasedání vlády se zdají být příznivé, ale zatím musíme být trpěliví a vyčkat na písemné vyhotovení dnešního rozhodnutí, což se nám v minulosti už několikrát vyplatilo. Jsem ve spojení s naší právní komisí a ve chvíli, kdy budeme znát oficiální vyjádření, připravíme naše stanovisko," uvedl generální sekretář Česká golfová federace Aleš Libecajt na facebookovém profilu ČGF.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení