Bez McIlroye s Koepkou se obejdeme, říká Čech v čele PGL

Rory McIlroy

Zajímavý zvrat nastal kolem PGL, která chce od roku 2022 konkurovat zavedeným sériím PGA Tour a European Tour. Dostali jsme kontakt na jejího prezidenta, kterým k našemu překvapení není nikdo ze Saúdské Arábie, ale Tomáš Petrů z Plzně. A přinášíme exkluzivní rozhovor.

Původně se mělo za to, že vybraných 48 hráčů bude na 18 turnajích po celém světě soupeřit v rámci týmové soutěže o prize money 10 milionů dolarů. My ale zjistili, že plány na nejbližší roky jsou trochu střídmější.

Především ohledně hráčů, kteří mají být hlavním důvodem úspěchu série. Po negativních vyjádřeních nejlepších tří golfistů světa se mělo za to, že se jedná hned v úvodu o triple bogey do skórkarty nové série, ale tak tomu není. Na velkých jménech vše rozhodně nestojí.

"Nechci, aby to znělo nějak nabubřele, ale myslím, že se obejdeme jak bez Roryho McIlroye, tak Brookse Koepky. S nimi rozhodně úspěch naší ligy nesouvisí. Chceme nabídnout hlavně domácí atmosféru," říká Petrů.

Co pak také z původních proklamací nesedí, je podle šéfa série počet turnajů. "V plánu na nejbližší sezonu sice máme 21 turnajů a jamkovku, ale může to být někde mezi šestnácti a pětadvaceti. Ještě uvidíme."

Otázkou zůstává, jak chce Petrů se svým týmem zajistit, aby série nabízela přátelskou a domácí atmosféru, i když se na ní bude hrát o spoustu peněz, hrát ji budou velcí rivalové a turnaje se budou konat po celém světě.

Jednoduše - nepůjde o spoustu peněz, hrát ji budou pouze kamarádi a turnaje se budou konat převáže na jihozápadě Čech, v Pošumaví.

"Budeme pokračovat v naší tradici kamarádských turnajů, kterou jsme založili už v roce 2007, čeká nás tedy už 14. ročník. Prize money nebude, pro nás je hlavní putovní pohár, je to takový náš Stanley Cup," dodává Petrů a nám tady přestává něco sedět. Kde jsou petrodolary?!?

A tak se ptáme, jaké golfové lize to vlastně šéfujete? "No, jak jsme si říkali - PGL, Pošumavské golfové lize. Je v něčem problém?"

Polévá nás horký pot a hroutí se naše plány na citace po celém nejen virtuálním světě v nejrůznějších golfových médiích.

Na druhou stranu máme radost, že PGA Tour a European Tour ještě nějaký ten pátek novou konkurenci, která by je pohřbila, mít nebudou. Premier Golf League se totiž bez McIlroye s Koepkou neobejde. Díky bohu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení