Koepka a Rahm také řekli nové Premier Golf League NE

Brooks Koepka

Další výraznou ránu utrpěly plány na vznik nové golfové supersérie Premier Golf League. Poté, co o ni veřejně neprojevil zájem aktuálně první hráč světa Rory McIlroy, se ve stejném duchu nyní vyjádřili jeho dva nejbližší pronásledovatelé Jon Rahm (2.) a Brooks Koepka (3.).

Premier Golf League by ráda nabídla fanouškům golfu sérii turnajů, na které by vždy soupeřili ti nejlepší hráči světa. A to už od roku 2022. Jenže ti o ni zatím nejeví zájem, a to je pro megalomanské plány velký problém.

Jako první řekl své "ne" McIlroy, který akcentoval především volnost, jakou nyní má, když si může libovolně vybírat z turnajů PGA Tour a European Tour. Pokud by se ale upsal PGL, musel by hrát všechny její turnaje.

Nyní se také negativně pro AP vyjádřil Brooks Koepka, který uvedl jako hlavní trochu jiný důvod: "PGL není pro mě, budu hrát dál na PGA Tour. Těžko se mi chce věřit, že golf by měl být jen o 48 hráčích."

Nová série by chtěla nabídnout 18 turnajů, na kterých by vždy hrálo stejných 48 hráčů. Každý turnaj by měl prize money 10 milionů dolarů.

"Chápu, že lidé chtějí vidět hvězdy. Ale ti hráči, které vidíme vítězit, dřeli 10 až 15 let, napsali skvělé příběhy. Těžko bych sledoval, že bychom je připravili o jejich práci," řekl Koepka, který odmítá další elitářství.

A podobně se vyjádřil také momentálně druhý nejlepší hráč světa Jon Rahm, který své síly v posledních letech rozprostírá mezi zámořskou PGA Tour a jako hrdý Španěl také European Tour.

"Myslím, že se budu i nadále soustředit hlavně na PGA Tour. Jsem soutěživý, jsem členem PGA Tour a půjdu dál touto cestou," řekl 25letý Rahm pro Golfweek a dodal: "Jsem mladý hráč. PGA Tour dělá věci velmi dobře. Snad mám před sebou dlouhou kariéru na PGA Tour."

Že hráči navíc skutečně nemusí mít potřebu řešit peníze naznačil během týdne The Players šéf okruhu Jay Monahan, který prozradil, že právě v TPC Sawgrass by se brzy mohlo hrát o 25 milionů dolarů a celosezónní bonus by se mohl vyšplhat až na neuvěřitelných 100 milionů dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení