Další univerzitní titul! První v USA pro Melichovou

Jana Melichová

To je týden! Poté, co si v úterý připsala už své třetí univerzitní vítězství Tereza Melecká, na ni ve středu navázala Jana Melichová. Ta si pro své první zámořské vítězství došla na akci Maryb S. Kauth Invitational, kterou vyhrála se skóre -3 o tři rány.

Melichová položila základní kámen ke svému vítězství v úvodních dvou kolech, ve kterých zahrála pokaždé dvě rány pod par a v čele leaderboardu si vytvořila náskok tří ran na druhou Camryn Carreon.

Ve finálovém kole si pak hráčka reprezentující univerzitu Old Dominion náskok udržela, když ve středu zahrála za 73 (+1), stejně jako její nejbližší soupeřka. V týmové soutěži skončila ODU na druhém místě.

"Mám velkou radost ze svého prvního univerzitního vítězství. Myslím, že jsem během přípravy na turnaj udělala vše potřebné," řekla pro týmové stránky aktuálně 156. hráčka světového žebříčku a třetí nejlepší Češka.

Melichová si podle vlastních slov turnaj v San Antonio Country Clubu pořádně užila: "Cítila jsem se dobře a sebejistě. Tohle je velmi zábavné hřiště, skvělé před tím, než budeme hrát v Briar's Creeku."

Dlouhodobě jedna z nejlepších českých amatérek byla ve startovním poli nejlepší ze všech jak na tříparech, tak čtyřparech. Během 54 odehraných jamek zahrála 41 parů a celkem potřebovala 213 ran.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení